Trwa ładowanie...
d26n1q8

Skarbiec liczy, że środki pozyskane w I kw. będą pozytywnie wpływać na wyniki

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Skarbiec Holding oczekuje, że napływy do marżowych funduszy w ramach Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (TFI) w I kwartale odzwierciedlą się pozytywnie w wynikach finansowych w kolejnych kwartałach, wynika z wypowiedzi prezesa Marka Rybca.

Share
d26n1q8

"Wynik za I kw. jest zgodny z oczekiwaniami. Należy podkreślić wysokie napływy do funduszy akcyjnych i mieszanych w tym okresie. Osiągnęliśmy w efekcie 37-proc. udział w napływach do TFI bez sieci i 6,3-proc. udział w napływach do wszystkich TFI w tej grupie aktywów (po wyłączeniu transakcji wewnątrzgrupowej PZU)
. Nasz długoterminowy cel to udział w napływach dwa razy większy niz udział w rynku" - powiedział Rybiec podczas spotkania z dziennikarzami.

"Napływy do naszych wysokomarżowych funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych wzrosły w minionych trzech miesiącach do kwoty 155 mln zł. Liczymy, że odzwierciedli się to pozytywnie w wynikach w kolejnych kwartałów poprzez przełożenie na generowaną opłatę stałą dla TFI" - dodał prezes Skarbca.

Wskazał również na dalszy potencjał do wzrostu tej klasy aktywów poprzez chociażby konwersję środków z funduszy dłużnych i pieniężnych.

d26n1q8

Zarząd Skarbiec Holding podtrzymał intencję wypłaty dywidendy w wysokości do 100% zysku za 2014/2015. Złoży się na to kwota 20 mln zł oraz zysk jednostkowy Skarbiec Holding za II kw.
Spółka dysponuje dodatkowymi ponad 10 mln zł w formie gotówki i ekwiwalentów. Zarząd Skarbca wskazuje, że nie ma potrzeb inwestycyjnych i analizuje ewentualny sposób dystrybucji tych środków do akcjonariuszy.

Skarbiec TFI szykuje nowe produkty. "W najbliższych miesiącach zamierzamy zaproponować dwa subfundusze otwarte w ramach funduszu parasolowego Skarbiec FIO. Będzie to Subfundusz Skarbiec-Obligacji Globalnych, który będzie posiadał szerokie spektrum inwestycyjne w obszarze instrumentów dłużnych oraz Subfundusz Skarbiec-Value, który będzie miał za zadanie inwestować w akcje spółek generujących relatywnie wysoki zwrot na zainwestowanym kapitale i posiadających przy tym politykę wynagradzania akcjonariuszy poprzez wypłatę dywidend lub skup akcji własnych" - wskazał Rybiec.

Skarbiec Holding bierze pod uwagę przejęcia, zwłaszcza że uważa, iż rynek będzie się konsolidował, ale na obecną chwilę nie ma w tej kwestii konkretów.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem oraz jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce.

(ISBnews)

d26n1q8

Podziel się opinią

Share
d26n1q8
d26n1q8