Trwa ładowanie...

Skarbówka będzie jeździć luksusowymi autami. Przetarg na 32 samochody

Krajowa Administracja Skarbowa zakupi 32 luksusowe auta dla swoich urzędników. Trafią do warszawskiej izby skarbowej, odpowiedzialnej m.in. za kontrole i egzekucje podatków. Trwa przetarg.
Share
KAS zakupi 32 luksusowe auta. Trwa przetarg
KAS zakupi 32 luksusowe auta. Trwa przetarg Źródło: Ministerstwo Finansów
d3da8vl

Skarbówka będzie ścigać podatników luksusowymi autami. Jak czytamy w "Fakcie" Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), nadzorowana przez ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, ogłosiła przetarg na 32 nowe samochody.

Czytaj też: Tarcza antykryzysowa. Matki z niższymi zasiłkami mają wyjście, ale muszą przerwać urlop

Mają one trafić do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie odpowiedzialnej m.in. za kontrole i egzekucje podatków. Szczególną uwagę budzi 12 aut z zamówionej puli.

d3da8vl

W specyfikacji napisano m.in., że muszą mieć określone rozmiary, przynajmniej 300 koni mechanicznych, napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów i silnik 1900–2000 cm sześc., klimatyzację automatyczną dwustrefową, podgrzewane fotele i minimum 10 głośników do słuchania muzyki.

Takie wymogi - jak czytamy w "Fakcie" - spełniają dwa modele. To sportowo-luksusowe limuzyny Audi S3 Sportback i BMW M135i xDrive. Oba kosztują ok. 190 tys. zł za sztukę.

Czytaj także: Znalazł raj na ziemi. Ile zapłacił za obiad z 5 rybami?

Kontrowersje budzi też fakt, że zwykły przedsiębiorca, by odliczyć koszty firmowego auta, musi udowadniać funkcjonariuszom skarbowym, że wykorzystuje je wyłącznie do prowadzonej działalności, nie dla własnej wygody. Funkcjonariusza skarbówki to nie dotyczy.

d3da8vl

Obejrzyj: Sukces w Brukseli. "Rozmijanie z faktami"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3da8vl

Podziel się opinią

Share
d3da8vl
d3da8vl