Trwa ładowanie...
d3be5nx

Sklepy w Wielkiej Brytanii wprowadzają limity na zakup żywności

Brytyjskie supermarkety Sainsbury's i Asda wprowadzają limity dotyczące tego, ile produktów tego samego rodzaju mogą jednorazowo zakupić klienci. Ograniczenie dotyczy tylko niektórych produktów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W określonych godzinach sklepy największe brytyjskiej sieci będą otwarte tylko dla osób szczególnie zagrożonych wirusem
W określonych godzinach sklepy największe brytyjskiej sieci będą otwarte tylko dla osób szczególnie zagrożonych wirusem (123RF)
d3be5nx

Sainsbury's zapowiedziało też, że osoby starsze będą miały pierwszeństwo w zamawianiu zakupów z dostawą - informuje BBC News.

Inne sieci - Tesco and Boots – wprowadziły już wcześniej limity na popularne produkty, takie jak makaron, ryż, mydło. Dyrektor sieci Boot zauważył, że ewentualnym problemem będzie nie dostępność towarów w magazynach, lecz lawinowo rosnące zapotrzebowanie.

d3be5nx

- Żadna sieć dostaw nie przetrwa nagłego, niespodziewanego wzrostu zapotrzebowania a produkty. Najważniejsze jest dla nas to, by z zakupów mogło skorzystać jak najwięcej osób – powiedział i zaapelował, by Brytyjczycy nie robili nadmiernych zapasów.

Ponadto w Sainsbury's przez pierwsza godzinę po otwarciu, w sklepach będą mogli robić zakupy tylko klienci w podeszłym wieku lub szczególnie narażeni w przypadku kontaktu z wirusem.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx