Trwa ładowanie...
d2sxfk2

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Obradujące w czwartek Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU zdecydowało, że na dywidendę za 2015 rok trafił 1,8 mld zł, co da 2,08 zł na akcję. Podjęta uchwała jest zgodna z rekomendacją zarządu spółki.

Share
d2sxfk2

- Czwartkowe Zwyczajne Walne Zgromadzenie PKO BP zdecydowało o warunkowym przeznaczeniu na dywidendę 1,25 mld zł, czyli 1 zł na akcję. Podjęta uchwała jest zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Akcjonariusze dokonali także zmian w radzie nadzorczej banku.

- PKO BP jest zainteresowany wzrostem poprzez fuzje i przejęcia, ale nie planuje przejmować Pekao SA - poinformował w czwartek Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

- Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała w czwartek Maksa Kraczkowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu banku z dniem 4 lipca 2016 r. - poinformował bank w komunikacie.

d2sxfk2

- Od 1 lipca Energa rozszerzy swoją ofertę o sprzedaż gazu dla klientów indywidualnych na terenie całego kraju - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Elektrownia gazowo-parowa we Włocławku zostanie oddana do eksploatacji w terminie późniejszym niż do końca II kwartału 2016 roku - poinformował w komunikacie PKN Orlen.

- Dom Development rozpoczyna sprzedaż II etapu Osiedla Moderna zlokalizowanego na warszawskim Targówku. Tym samym spółka wprowadziła do oferty 194 mieszkania - podał deweloper w komunikacie prasowym.

- Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie wspólnej kontroli nad Polską Grupą Górniczą (PGG) przez czterech przedsiębiorców: PGE GiEK, Energę Kogenerację, PGNiG Termika oraz Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN - podał Urząd w komunikacie.

d2sxfk2

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy pracują nad nowatorską metodą wydobywania metanu z pokładów węgla kamiennego - poinformowało PGNiG w komunikacie prasowym.

- ZE PAK wypowiedział umowę sprzedaży ciepła dla miasta Konin z dniem 30 czerwca 2020 r. Przyczyną są wymogi środowiskowe. Wartość obrotów z tytułu umowy w zeszłym roku wyniosła około 34 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Obecny backlog Wasko ma wartość 250 mln zł w porównaniu do 300 mln zł rok wcześniej. Informatyczna grupa widzi spowolnienie w przetargach publicznych i czeka na uruchomienie nowych postępowań. Wasko ma mocną pozycję gotówkową i rozgląda się na rynku za przejęciami. W niedługim czasie liczy na ugodę z GITD.

- Polnord ruszył ze sprzedażą budynków C3 i C4 I etapu osiedla Neptun II w podwarszawskich Ząbkach. Tym samym do oferty wprowadzono 65 lokali mieszkalnych - podał deweloper w komunikacie prasowym.

d2sxfk2

- Węgierski koncern MOL sfinalizował zakup od Eni biznesu downstream w Słowenii. Transakcja objęła całą sieć detaliczną i działalność hurtową Eni w tym kraju - poinformował MOL w komunikacie.

- Spółka zależna Netmedia, eTravel, nie przejęła we wskazanym wcześniej terminie, czyli do 30 czerwca, firmy działającej w obszarze sprzedaży biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych, ze względu na przedłużające się negocjacje. Strony będą dążyć do zawarcia umowy do 15 lipca - podały Netmedia w komunikacie.

- W ramach grupy Farmacol zostaną zrealizowane inwestycje, których łączny szacowany koszt to ok. 135 mln zł - wynika z komunikatu Farmacolu.

- Projekt Bloober Team o nazwie "Medium" znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa" - poinformowała spółka.

d2sxfk2

- Akcjonariusze MakoLabu zdecydowali, by z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafiło łącznie 1,41 mln zł, co da 0, 20 zł na akcję - poinformowała spółka w treści uchwał podjętych przez WZ 29 czerwca.

- OPTeam zawarł z funduszem Innova AF II przyrzeczoną umowę sprzedaży 75 proc. akcji spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności za 112,5 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Rada dyrektorów UniCredit wybrała Jean Pierre Mustiera na nowego prezesa spółki - poinformował bank w komunikacie.

- Akcjonariusze grupy Immobile zdecydowali, że spółka wypłaci w formie dywidendy 3,64 mln zł z zysków z lat ubiegłych, czyli 0,05 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d2sxfk2

- Akcjonariusze Silvano Fashion Group zdecydowali w sprawie wypłacenia 0,15 euro dywidendy na akcję z ubiegłorocznego zysku - podała spółka w komunikacie.

- Walne ABS Investment, spółki notowanej na rynku NewConnect, zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 0,06 zł na akcję z zysku za 2015 r. Łącznie kwota dywidendy wynosi 480 tys. zł.

- Walne notowanej na NewConnect spółki ICP Group zdecydowało o wypłacie 480,4 tys. zł dywidendy z zysku za 2015 r., co daje 0,09 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- ZWZ notowanej na NewConnect spółki Internity uchwaliło wypłatę 0,07 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

d2sxfk2

- Walne Verbicomu zdecydowało, aby przeznaczyć na dywidendę 396,2 tys. zł z zysku za 2015 rok, co daje 0,05 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Agencja Rozwoju Przemysłu, Towarzystwo Finansowe Silesia oraz Jastrzębska Spółka Węglowa uzgodniły kluczowe warunki do umowy inwestycyjnej (tzw. Term Sheet) zakupu należących do grupy JSW Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria - podała w czwartek ARP.

- Walne spółki Abak zdecydowało o wypłacie dywidendy w wysokości 188,6 tys. zł, co daje 0,07 zł na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne zgromadzenie PZ Cormay nie przyjęło uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji serii L - podała firma w komunikacie.

- Benefit Systems wyemitował w czwartek obligacje o łącznej wartości nominalnej 70 mln zł - podała spółka w komunikacie. Celem emisji jest "optymalizacja obecnego zadłużenia oraz realizacja planów inwestycyjnych".

- Mostostal Zabrze zawarł ugodę z firmą DBT Technologies ws. rozliczenia kontraktów na montaż filtrów workowych spalin w elektrowniach opalanych węglem kamiennym w Kusile i Medupi w RPA. Zgodnie z ugodą Mostostal Zabrze zapłaci inwestorowi 40 mln ZAR, czyli 10,8 mln zł - podał Mostostal w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2sxfk2

Podziel się opinią

Share
d2sxfk2
d2sxfk2