Trwa ładowanie...
d1xo61j

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Wynik EBITDA Energi, który w 2016 roku sięgnął 2,03 mld zł, może być trudny do powtórzenia w 2017 roku - poinformował Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energi ds. korporacyjnych na czwartkowej konferencji prasowej.

Share
d1xo61j

- Inwestycja Energi w zakup akcji Polskiej Grupy Górniczej w dłuższym horyzoncie będzie opłacalna - ocenia wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

- Zarząd Energi nie podjął jeszcze decyzji w kwestii wypłaty dywidendy za 2016 roku - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes Energi Jacek Kościelniak.

- Zysk netto grupy Energa, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniósł w 2016 roku 151 mln zł wobec 832 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie rocznym. EBITDA spadła o prawie 9 proc. rdr do 2.027 mln zł i była zgodna z wcześniejszymi szacunkami spółki.

- Energa planuje na ten rok 1,3 mld zł nakładów inwestycyjnych w dystrybucji, a w segmencie wytwarzania CAPEX ma wynieść 0,3 mld zł - podała spółka w raporcie rocznym.

d1xo61j

- W kwietniu powstanie krótka lista wykonawców w przetargu na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Ostrołęka - poinformował w czwartek wiceprezes Energi Grzegorz Ksepko.

- PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka zależna PGE, podjęła decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł - podała PGE w komunikacie. Decyzja jest związana z planowanym przejęciem przez PGG aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego.

- PGE podpisało z GE kontrakt na remont generalny czterech turbozespołów w Elektrowni Opole, o wartości ok. 47 mln zł - podały spółki w komunikacie.

- Spółka CEZ MH z grupy CEZ warunkowo sprzedała 7.651.168 akcji MOL-a, stanowiących 7,5 proc. kapitału spółki za łącznie ok. 143,1 mld HUF - podał CEZ w komunikacie. Jednocześnie CEZ chce wykupić obligacje zamienne na akcje paliwowej spółki.

d1xo61j

- Zarząd Taleksu rekomenduje wypłatę 1,1 zł dywidendy na akcję za 2016 rok - podała spółka w komunikacie.

- Ze strony polskiej Gaz-System będzie w stanie samodzielnie ponieść koszt inwestycji w budowę Korytarza Norweskiego, choć gotowość PGNIG do współuczestniczenia w części kosztów jest "bardzo cenna" - poinformował Piotr Naimski pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

- Gaz-System liczy, że wkrótce zostanie uruchomiona procedura open season dla gazociągu Baltic Pipe. Przedstawiciele spółki nie podają jednak terminów. Wciąż trwają prace i uzgodnienia między operatorami. Celem jest, by procedura została przeprowadzona szybko i zakończyła się podpisaniem wiążących umów przesyłowych - poinformowali.

- Zarząd spółki Krka rekomenduje wypłatę 2,75 euro brutto dywidendy na akcję z zysku za 2016 rok - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

d1xo61j

- PA Nova chce przeznaczyć na dywidendę blisko 7,5 mln zł tj. 0,75 zł na akcję - napisano w projektach uchwał na ZWZ zaplanowane na 27 kwietnia.

- Zarząd CD Projektu nie wyklucza możliwości podzielenia się z akcjonariuszami po raz pierwszy wypracowanym zyskiem, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły - poinformowali PAP Biznes przedstawiciele spółki.

- Zarząd CD Projektu nie wyklucza możliwości podzielenia się z akcjonariuszami po raz pierwszy wypracowanym zyskiem, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły - poinformowali PAP Biznes przedstawiciele spółki.

- Szacunkowy wynik netto grupy Lubawa w 2016 r. wzrósł do 11,2 mln zł z 2,6 mln zł przed rokiem - podała spółka w komunikacie. Spółka obserwowała zwiększone zakupy ze strony klientów, szczególnie w czwartym kwartale 2016 roku.

d1xo61j

- Cognor planuje emisję 25,1-56,7 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru w trybie oferty publicznej - podała spółka. Pozyskane środki, wraz z finansowaniem bankowym, mają zostać przeznaczone na spłatę zadłużenia wynikającego z obligacji.

- Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) potwierdził, że PGNiG S.A. częściowo nie wykonało decyzji UOKiK - poinformował Urząd w czwartkowym komunikacie. Spółka nie usunęła z umów z odbiorcami ograniczeń w zmniejszaniu ilości zamawianego gazu.

- Gobarto nadal rozgląda się za akwizycjami, głównie w obszarze ferm - wynika z czwartkowej wypowiedzi Dariusza Formeli, prezesa grupy. Jego zdaniem, ceny trzody chlewnej mogą utrzymać się na wysokim poziomie do połowy 2017 roku. Grupa widzi szanse na rozwój na rynkach dystrybucyjnych.

- Quercus TFI chce przeznaczyć ok. 28,3 mln zł na wypłatę dywidendy lub przeprowadzenie skupu akcji własnych. W ramach dywidendy spółka mogłaby wypłacić 0,47 zł na akcję. W ramach skupu akcji własnych proponowana cena to 9,5 zł za akcję - podała spółka w komunikacie.

d1xo61j

- Stan prac nad grą Cyberpunk 2077 jest zaawansowany, a przy projekcie pracuje już około 300 osób. CD Projekt nie zdradza jednak daty premiery gry. Zarząd twierdzi, że 2017 r. będzie należał do gry Gwint. Obecnie władze spółki nie myślą o uruchomieniu skupu akcji własnych.

- W wezwaniu Fedha na akcje Vantage Development zostały zawarte transakcje kupna 15.101.694 akcji spółki - poinformował w czwartek pośredniczący DM PKO BP.

- Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-luty 2017 roku wyniósł 1,66 mld zł, czyli spadł 16,3 proc. rdr - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski.

- Torpol podpisał z PKP PLK umowę o wartości 837,8 mln zł netto na wykonanie prac budowlanych w obszarze LCS Konin - odcinek Barłogi - Swarzędz - poinformował Torpol w komunikacie.

d1xo61j

- Walne Zgromadzenie Asseco SEE zdecydowało o wypłacie 0,48 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Mabion przyjął plan strategii rozwoju produktów leczniczych, który zakłada, że oprócz kontynuacji prowadzonych dotychczas projektów nad lekami MabionCD20, MabionHER2, MabionEGFR i MabionVEGF_Fab rozpocznie w 2017 r. prace badawcze nad siedmioma kolejnymi lekami - poinformowała spółka w komunikacie.

- Fundusz IIF SA z Krakowa sprzedał w procesie ABB akcje dające 1,85 proc. głosów na WZ Ailleronu, natomiast Fundusz IIF Ventures BV z Amsterdamu akcje uprawniające do 5,5 proc. głosów - poinformował IIF w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d1xo61j

Podziel się opinią

Share
d1xo61j
d1xo61j