Trwa ładowanie...
deihtq6
09-03-2017 18:00

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Alior Bank szacuje na 2017 roku synergie w związku z przejęciem wydzielonej części Banku BPH na około 167 mln zł, a poziom kosztów integracji na około 195 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

deihtq6
deihtq6

- Zysk netto grupy Alior Banku w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 369,5 mln zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Konsensus PAP zakładał, że zysk banku wyniesie 80,7 mln zł, jednak nie uwzględniał zysku z okazyjnego nabycia podstawowej działalności Banku BPH.

- Alior Bank podniósł docelowy poziom synergii wynikających z połączenia z częścią Banku BPH do 374 mln zł z 304 mln zł zakładanych wcześniej - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- Alior Bank oczekuje, że w 2017 roku jego wskaźnik kosztów do dochodów, z uwzględnieniem przejętej części Banku BPH, wyniesie ok. 60 proc., a koszty ryzyka będą na poziomie około 1,9 proc. - poinformował bank w prezentacji.

- Alior Bank ocenia, że konsensus oczekiwań analityków na 2017 roku zakładający zysk netto na poziomie 360 mln zł jest zbyt niski - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes banku.

deihtq6

- Alior Bank ocenia, że jeśli nie będzie przeprowadzał dalszych akwizycji i nie zmienią się wymogi kapitałowe, to mógłby rozważyć wypłatę dywidendy w 2020 roku - poinformowali w czwartek przedstawiciele banku.

- Alior Bank ocenia, że koszty integracji z wydzieloną częścią Banku BPH nie rozłożą się równomiernie w trakcie 2017 roku i skumulują się w II kwartale - poinformował na konferencji Wojciech Sobieraj, prezes banku.

- Alior Bank nie prowadzi obecnie rozmów w sprawie przejęć - poinformował Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku.

- Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła ING BSK zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank całości zysku za 2016 rok - podał ING w komunikacie. Wobec tego zarząd nie zamierza rekomendować wypłaty dywidendy i przeznaczy cały zysk na zasilenie funduszy własnych

deihtq6

- Producent alkoholi mocnych Stock Spirits, który od ubiegłego roku koncentruje się na poprawie biznesu w Polsce, widzi efekty swoich działań i oczekuje dalszego polepszenia wyników tego obszaru - poinformował PAP Mirosław Stachowicz, dyrektor generalny spółki. Grupa będzie się rozglądać za przejęciami.

- Zarząd Netii rekomenduje wypłatę w formie dywidendy 87,1 mln zł, czyli 0,25 zł na akcję, z zysku za 2016 r. oraz niepodzielonych zysków z lat ubiegłych i kwot przeniesionych z kapitałów zapasowego i rezerwowych - podała spółka w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Getback w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 mln zł - podał UKNF w komunikacie.

deihtq6

- Fortuna Entertainment Group zamierza sprzedać działalność związaną z loterią. Spółka jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi nabywcami - podała firma w raporcie.

- Węglokoks nie weźmie udziału w restrukturyzacji KHW - poinformował w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Wydzielona część katowickiej kopalni Wieczorek wraz z grupą ponad 500 pracowników, mających uprawnienia do urlopów górniczych, jeszcze w marcu trafi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Pozostała część tej kopalni, a także ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej, będą przekazane do SRK z końcem 2017 r.

deihtq6

- Comarch podpisał z belgijskim dostawcą usług multimedialnych, spółką Unleashed umowę na dostawę rozwiązań BSS w ramach. Umowa przewiduje kilkuetapowe wdrożenie, z komercyjnym uruchomieniem systemu, które planowane jest na dziewięć miesięcy od startu projektu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Łączne aktywa funduszy inwestycyjnych na koniec lutego wyniosły 265,5 mld zł i w porównaniu z poprzednim miesiącem były wyższe o 1,4 proc. - poinformowały Analizy Online i IZFiA w raporcie.

- Zarząd PA Nova zarekomenduje wypłatę dywidendy na akcje z zysku za 2016. Aktualny, zaraportowany backlog w generalnym wykonawstwie na 2017/2018 wynosi 186 mln zł i powinien rosnąć - poinformowała na konferencji Ewa Bobkowska, prezes spółki.

deihtq6

- W wyniku negocjacji Bumech w ciągu 11 miesięcy wykona roboty przygotowawcze dla ściany 407 w KWK "Murcki - Staszic" dla KHW KWK "Wieczorek", pozyskując z tego tytułu wynagrodzenie w wysokości 16,1 mln zł brutto - podał Bumech w komunikacie. Wartość umowy netto to 13,1 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6