Trwa ładowanie...
d2m5ovq

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Trakcja, jako lider konsorcjum, podpisała z PKP PLK umowę na modernizację linii kolejowej na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia - poinformowała w czwartek spółka. Wartość umowy to 296,45 mln zł netto, z czego 49 proc. wynagrodzenia przypadnie na giełdową spółkę.

Share
d2m5ovq

- Medicalgorithmics zakłada, że ugoda i przejęcie klientów AMI/Spectocor będzie stopniowo pozytywnie wpływać na przychody grupy już od początku przyszłego roku. Wzrosnąć powinny udziały rynkowe grupy w USA - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie prasowym.

- Enea Operator pozyska ponad 250 mln zł dofinansowania inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko do 2020 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Projekt Energi-Operator o wartości 174,5 mln zł, dotyczący pełnej automatyzacji sieci średnich napięć, znalazł się na liście indykatywnej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 i może dostać 140 mln dofinasowania z UE - podała spółka w komunikacie prasowym.

- PGE Dystrybucja podpisała z Ministrem Energii dwie umowy o dofinansowanie inwestycji w ramach obecnej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020 na łączną kwotę prawie 27 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

d2m5ovq

- Udział PKP Cargo w przewozach ładunków w okresie styczeń-listopad wyniósł 43,83 proc. całości masy wobec 47,48 proc. na koniec 2015 roku - podał Urząd Transportu Kolejowego.

- Premier Beata Szydło zapowiada dalszą repolonizację banków.

- TXM, właściciel sieci odzieżowych dyskontów, który zadebiutował w czwartek na GPW, podtrzymuje tegoroczną prognozę wyników. Będzie chciał rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok, prawdopodobnie w przedziale 35-50 proc. zysku - poinformował prezes TXM Lech Przemieniecki.

- Kurs praw do akcji TXM, właściciela sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW o 14,6 proc. do 5,73 zł.

d2m5ovq

- Działająca w branży energetycznej spółka Termo2Power zadebiutowała w czwartek na rynku NewConnect.

- Echo Investment sprzedało Ministerstwu Kultury budynek byłego hotelu Cracovia w Krakowie. Wartość umowy to 29 mln zł netto - podało Echo Investment w komunikacie prasowym.

- Eurocash zawarł aneks do przedwstępnej umowy kupna Eko Holding przedłużający do 13 stycznia 2017 r. termin na zawarcie umowy przyrzeczonej - podał Eurocash w komunikacie.

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zszedł poniżej progu 5 proc. w akcjonariacie Asseco South Eastern Europe - podała spółka w komunikacie.

d2m5ovq

- Akcjonariusze iAlbatros Group wyrazili zgodę na sprzedaż 100 proc. akcji spółki zależnej iAlbatros Poland przy wskaźniku enterprise value nie niższym niż 140 mln zł - wynika z uchwał NWZ. Pozyskane środki iAlbatros Group przeznaczy na skup akcji własnych.

- Rząd Chorwacji do końca tygodnia przedstawi model odkupu akcji INA od MOL-a - podaje codzienna gazeta chorwacka Veernij List.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2m5ovq

Podziel się opinią

Share
d2m5ovq
d2m5ovq