Trwa ładowanie...
d1b22em

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Polski rynek gazu jest gotowy do zniesienia taryf gazowych, szczególnie jeśli chodzi o odbiorców hurtowych - poinformował PAP prezes PGNiG Mariusz Zawisza. Z kolei URE ocenia, że w obecnej fazie rozwoju konkurencji na rynku gazu w Polsce nie występuje zjawisko walki o klienta w wystarczającej skali.

Share
d1b22em

- Grupa Orbis pracuje nad realizacją buybacku części z leasingowanych hoteli. Nie wyklucza, że do jakiejś transakcji może dojść jeszcze w tym roku - poinformowali w rozmowie z PAP przedstawiciele spółki. Grupa myśli nad rozwojem działalności w siedmiu nowych krajach Europy, podtrzymuje prognozę EBITDA na ten rok.

- Przejęte przez Work Service spółki generują wyższe marże niż średnia w grupie, więc ich akwizycja przełoży się na wzrost rentowności na skonsolidowanym poziomie - poinformował Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. Dodał, że grupa przygotowuje się do kolejnych przejęć.

- Biedronka zakłada, że presja deflacyjna będzie się jeszcze utrzymywać przez jakiś czas. Pomimo tego, liczy na dodatnią dynamikę sprzedaży porównywalnej w tym roku - poinformował w rozmowie z PAP Pedro Pereira da Silva, COO Grupy Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka.

d1b22em

- Paged we wrześniu zakończy etap rozbudowy zakładu produkcyjnego w Morągu. Efekty inwestycji będą widoczne już w wynikach za czwarty kwartał. W kolejnych latach wydatki w biznesie sklejkowym mogą być niższe. Zarząd szacuje, iż w przyszłym roku wyniosą między 30 a 40 mln zł.

- Grupa Paged chciałaby zwiększać sprzedaż i zyski o około 20-30 proc. rocznie. Możliwe, że część tegorocznego zarobku będzie mogła trafić na dywidendę, o ile spółka nie zdecyduje się na większą akwizycję - powiedział PAP Robert Ditrych, wiceprezes Pagedu.

- Dom Development rozpoczyna sprzedaż I etapu zlokalizowanego na warszawskim Bemowie Osiedla Premium - podał deweloper w komunikacie. W budynku A, którego sprzedaż właśnie się rozpoczęła, znajdzie się 198 mieszkań. Docelowo inwestycja planowana jest na około 1000 mieszkań.

- Udział Wieltonu w polskim rynku rejestracji nowych przyczep i naczep o masie powyżej 3,5 tony wzrósł w okresie styczeń-sierpień do 14,84 proc. z 13,71 proc. w analogicznym okresie 2014 roku - podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

d1b22em

- Enterprise Investors zawarł umowę przedwstępną w sprawie kupna od SMT spółki SMT Software Services za 104 mln zł oraz od SMT Software spółki Nilaya za 65 mln zł. Bezpośrednie i pośrednie wpływy na rzecz SMT wyniosą 151 mln zł - poinformowali przedstawiciele spółek na konferencji.

- Elemental Holding przydzielił 12 mln akcji serii P bez prawa poboru w drodze subskrypcji prywatnej - poinformowała spółka w komunikacie. Cena emisyjna wyniosła 4,5 zł za papier, a wartość przeprowadzonej subskrypcji to 54 mln zł.

- Logintrade prognozuje, że w tym roku wypracuje 2,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 120 tys. zł zysku netto - podała spółka w komunikacie.

- Rada nadzorcza Kompanii Węglowej ogłosiła konkurs na prezesa zarządu tej spółki. Nie oznacza to rezygnacji dotychczasowego szefa KW, a związane jest z procesem tworzenia tzw. Nowej KW. Konkurs na stanowisko prezesa nowej spółki ma być ogłoszony w kolejnych dniach.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1b22em

Podziel się opinią

Share
d1b22em
d1b22em