Trwa ładowanie...
d3ptgx0
28-01-2016 17:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- PKN Orlen nie wyklucza przeglądu strategii i aktualizacji celów finansowych w związku ze zmianą otoczenia makroekonomicznego - poinformował cytowany w komunikacie prezes spółki Wojciech Jasiński.

d3ptgx0
d3ptgx0

- PKN Orlen prawdopodobnie nie zmieni swojej polityki zwiększania kwoty wypłacanej dywidendy na akcję - poinformował podczas telekonferencji wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk, dodając, że jest za wcześnie, aby podać więcej szczegółów.

- Orlen szacuje straty związane z awarią w zakładach w Litvinowie, w Czechach, na kwotę 1,8 mld zł do końca pierwszego półrocza 2016 r. - poinformował podczas telekonferencji wiceprezes spółki Sławomir Jędrzejczyk. Dodał, że spółka pozostaje w stałym kontakcie ze swoim ubezpieczycielem.

- PKN Orlen zastanawia się nad sprowadzeniem ropy naftowej z Iranu, może też zwiększyć dostawy z Arabii Saudyjskiej - poinformował wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk, podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk szacuje, że marża downstream może znaleźć się w 2016 roku w przedziale 11-13,8 USD/b, może trochę bliżej granicy 11 USD/b.

d3ptgx0

- PKN Orlen nie planuje akwizycji w segmencie wydobywczym w 2016 roku. Możliwości rozwoju tej dywizji będą analizowane w ramach przeglądu strategii spółki - poinformował dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu.

- Orlen zakłada, że elektrociepłownia we Włocławku, która ruszy od początku III kwartału tego roku, dołoży w II półroczu do EBITDA grupy ok. 100 mln zł - poinformował wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk.

- PKN Orlen zanotował w IV kw. 2015 r. stratę netto na poziomie 81 mln zł - podała spółka. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP to 76 mln zł zysku netto. Koncern dokonał w tym okresie 0,4 mld zł odpisów, głównie na aktywach wydobywczych Orlen Upstream Canada.

- PKN Orlen zakłada tegoroczne wydatki inwestycyjne na poziomie 4,8 mld zł wobec 3,2 mld zł nakładów poniesionych w 2015 r. - podała spółka w prezentacji.

d3ptgx0

- W pierwszym kwartale 2016 roku rosną marże rafineryjna i petrochemiczna - poinformował PKN Orlen w prezentacji.

- PKN Orlen szacuje, że w 2016 roku średnioroczna marża downstream będzie niższa niż w 2015 r., ale wciąż będzie utrzymywać się na wysokim poziomie - podała spółka w komunikacie.

- Apator szacuje, że w minionym roku wypracował na poziomie grupy 64,8 mln zł zysku netto, 112,3 mln zł EBITDA i 769,4 mln zł przychodów. W roku 2016 zysk netto ma wzrosnąć do 80 mln zł, a obroty do 850 mln zł - podała spółka w komunikatach.

d3ptgx0

- SMT planuje skup akcji własnych w drodze wezwania, w liczbie dającej od 10 do 33 proc. na WZ spółki, pomniejszonej o liczbę akcji własnych przez nią posiadanych. Koszt nabycia akcji ma być nie większy niż 31,5 mln zł - podał SMT w komunikacie. Spółka przygotowała strategię finansowania działalności.

- Do Sejmu trafił poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej, który zakłada przeniesienie nadzoru nad spółkami energetycznymi do Ministerstwa Energii.

- Ponad dwie trzecie bankowców uważa, że 2016 rok będzie dla bankowości gorszy niż poprzedni. Bankowcy spodziewają się, że spadnie liczba placówek bankowych. Większość z nich uważa, że przychody banków osiągane będą głównie dzięki wzrostowi cen usług bankowych - wynika z danych Związku Banków Polskich oraz TNS Polska.

d3ptgx0

- Zarząd Kompanii Węglowej (KW) wypowiedział w czwartek zawarte w lipcu ubiegłego roku porozumienie ze związkowcami, gwarantujące niezmienność warunków zatrudnienia przez rok od przejścia do innego podmiotu - dowiedziała się PAP ze źródeł w związkach i Kompanii.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0