Trwa ładowanie...
d3ni1wj

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Słabe wyniki KGHM mogą być okolicznością łagodzącą przy podejmowaniu decyzji o wypłacie dywidendy z tej spółki - wynika z wypowiedzi Dawida Jackiewicza, ministra skarbu.

Share
d3ni1wj

- Unipetrol, czeska spółka zależna PKN Orlen osiągnęła porozumienie z Mero, państwową firmą zarządzającą czeskim odcinkiem ropociągu "Przyjaźń", ws. warunków transportu ropy - poinformował PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Porozumienie oznacza "milionowe" oszczędności dla Orlenu. Morawiecki dodał, że poprawił się również klimat rozmów na Litwie.

- Spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości zawarła umowę przyrzeczoną w sprawie nabycia od firmy Torus położonej w Gdańsku nieruchomości za 60,6 mln euro, czyli ok. 257,2 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Stalprodukt ogłosił skup do 358.200 akcji własnych, oferując po 250 zł za akcję, w ramach trzeciej i ostatniej transzy programu - podała spółka w komunikacie. Skup obejmie wyłącznie akcje imienne uprzywilejowane serii A, B i E, nie będące przedmiotem obrotu na rynku regulowanym.

d3ni1wj

- Walne zgromadzenie Aseeco SEE uchwaliło, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy 0,42 zł na akcję - poinformowała firma w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 21,8 mln zł.

- Zarząd spółki Krka rekomenduje wypłatę 2,65 euro brutto dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

- Zarząd Decory zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy łącznie 28,26 mln zł, co oznacza 2,5 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Na dywidendę ma trafić cały zysk za 2015 rok w kwocie 5,11 mln zł oraz 23,15 mln zł z kapitału zapasowego firmy.

- Larq, który wcześniej nosił nazwę Cam Media, prognozuje, że w 2016 roku zanotouje wzrost przychodów rok do roku o 55 proc., do 68,2 mln zł, a zysk EBITDA sięgnie 9,5 mln zł wobec 3,3 mln zł straty EBITDA w 2015 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

d3ni1wj

- Udział PKP Cargo w rynku przewozów w okresie styczeń-luty 2016 roku spadł do 44,22 z 47,48 proc. na koniec 2015 roku - podał Urząd Transportu Kolejowego w komunikacie.

- Polski Koncern Mięsny Duda zdecydował o likwidacji oddziału spółki w Hucie i zakończeniu działalności w zakresie uboju wołowego - podała spółka w komunikacie.

- Biuro Inwestycji Kapitałowych ma nowy harmonogram oferty publicznej. Debiut na GPW planowany jest w pierwszej połowie maja - podała spółka w komunikacie aktualizującym do prospektu oraz informacji prasowej.

- i2 Development ma bank ziemi pozwalający na realizację w latach 2016-2018 ponad 1.600 mieszkań oraz około 30 tys. m kw. powierzchni komercyjnej - poinformował w czwartek wiceprezes Marcin Misztal.

d3ni1wj

- i2 Development planuje wprowadzić do oferty w latach 2016-18 jeszcze 1.250 mieszkań, w efekcie czego w II półroczu tego roku w ofercie spółki może znaleźć się 1.000 mieszkań - powiedział w czwartek wiceprezes Marcin Misztal. Jak dodał, spółka oczekuje "skokowego" wzrostu sprzedaży w tym roku.

- Arctic Paper może w 2016 r. przekroczyć 3 mld zł przychodów, ale zależy to od cen surowców i poziomów walut. Spółka planuje w tym roku podwyżki cen rzędu 4-5 proc., choć będą one zależeć od otoczenia rynkowego - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- Czwartkowe Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku Millennium zdecydowało, że zysk netto osiągnięty w 2015 roku zostanie przeznaczony w całości na kapitał rezerwowy.

- ZPC Otmuchów zakładają, że do roku 2020 osiągną dwucyfrową marżę EBITDA i podwoją udział eksportu w przychodach ogółem - poinformował prezes Mariusz Popek. Spółka zamierza rozwijać segment śniadaniowy, żelki i batony śniadaniowe. Pozostałe obszary mogą dotknąć dezinwestycje.

d3ni1wj

- Rada nadzorcza Grupy Lotos niedługo poinformuje, czy widzi możliwość dalszej współpracy z zarządem Lotosu i prezesem Pawłem Olechnowiczem - poinformował w Sejmie Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa.

- Czwartkowe Walne Zgromadzenie ING Banku Śląskiego zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafi 559,4 mln zł, co daje 4,3 zł dywidendy na akcję.

- Polski Koncern Mięsny Duda zdecydował o zakończeniu działalności w zakresie uboju wołowego, ale będzie to miało neutralny wpływ na wyniki grupy w 2016 r. Zakład w Hucie zostanie wystawiony na sprzedaż lub do wydzierżawienia - poinformował w odpowiedzi na pytanie PAP prezes Dariusz Formela.

- Zespół ekspercki, badający sytuację Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zakończy pracę do połowy kwietnia, zamiast - jak zakładano - z końcem marca. W innej górniczej spółce, Katowickim Holdingu Węglowym, audytorzy są na etapie formułowania wniosków i przygotowania raportu.

d3ni1wj

- Selvita podpisała umowę z Merckiem dotyczącą rozwoju i komercjalizacji cząsteczek terapeutycznych w obszarze onkologii, skierowanych na wybrany przez strony umowy jeden cel białkowy, opracowany przez spółkę w latach 2013-2015 w ramach platformy metabolizmu nowotworów - poinformowała Selvita w komunikacie.

- T-Mobile Austria podpisał z Comarchem umowę, w ramach której krakowska spółka wdroży skonsolidowane rozwiązanie Next Generation Network Inventory - podał Comarch w komunikacie prasowym.

- Unima 2000 chce rosnąć organicznie, ale nie wyklucza rozmów z potencjalnymi inwestorami branżowymi na temat przejęcia spółki w celu jej dalszego rozwoju - poinformował na konferencji Krzysztof Kniszner, prezes i akcjonariusz Unimy.

- Aviva OFE zmniejszył swój udział w ogólnej liczbie głosów w Compie do 4,997 proc. kapitału zakładowego, co stanowi taki sam udział w głosach, dzięki posiadaniu 295.704 akcji - informuje spółka.

d3ni1wj

- Były radny powiatu opolskiego i b. sołtys podopolskiej miejscowości Brzezie Tomasz Gabor zostanie od piątku nowym dyrektorem Elektrowni Opole (EO), oddziału spółki PGE GiEK. Gabor od 28 lat związany jest z EO, gdzie pracował jako starszy dyżurny elektroenergetyk.

- FTF Galleon wezwał do sprzedaży 57.442.618 akcji Rovese, uprawniających takiej samej liczby głosów na walnym, stanowiących 7,08 proc. akcji i głosów na WZA spółki, po 2,61 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

- Rada nadzorcza PKP Cargo powołała trzech nowych członków zarządu. Grzegorz Fingas został członkiem zarządu ds. handlowych, Arkadiusz Paweł Olewnik będzie odpowiadał za sprawy finansowe, a Jarosław Klasa został członkiem ds. operacyjnych - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj