Trwa ładowanie...
d3a72ql
d3a72ql

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Debiut Banku Pocztowego na GPW jest możliwy na początku października - poinformował na czwartkowej konferencji minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Na konferencji podano, że wybrane przez Bank Pocztowy konsorcjum oferujących to: Pekao Investment Banking, Ipopema Securities, DM PKO BP oraz Societe Generale.
Share
d3a72ql

- Organizacje związkowe PGNiG weszły w spór zbiorowy z pracodawcą po tym, jak spółka odrzuciła ich żądania - podał PGNiG w komunikacie.

- Comarch w I kw. zwiększył sprzedaż systemów ERP o 8 proc., a całkowita sprzedaż łącznie z produktami oferowanymi w krajach niemieckojęzycznych wzrosła o 9 proc. Spółka podtrzymuje cel wzrostu sprzedaży ERP w całym 2015 r. o min. 10 proc. - poinformował wiceprezes Comarchu Zbigniew Rymarczyk.

- Mansa Investments, kontrolowana przez Kulczyk Investments, sprzedała w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu 7 mln akcji Polenergii, stanowiących 15,40 proc. akcji spółki, po 27 zł za papier - podało Kulczyk Investments w komunikacie.

d3a72ql

- W gdyńskiej stoczni Nauta zakończył się remont w platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic. Platforma jest gotowa do uruchomienia wydobycia ze złoża B8, a rozpoczęcie wstępnej produkcji zaplanowano na IV kwartał - podał Lotos w komunikacie prasowym.

- Braster sprzedał wszystkie 2,6 mln oferowanych akcji, pozyskując od inwestorów, wliczając koszty emisji, 39 mln zł brutto. Do inwestorów indywidualnych trafi 25,3 proc., a do instytucjonalnych 74,7 proc. walorów serii F. Przeniesienie na rynek główny GPW możliwe w czerwcu - poinformowała spółka w komunikacie.

- ZA Polna i Zetkama wyraziły zainteresowanie nabyciem od Skarbu Państwa 85 proc. akcji Fabryki Elementów Złącznych - podało MSP na stronie internetowej.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Atal. Spółka zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji na przełomie maja i czerwca - podał Atal w komunikacie prasowym.

d3a72ql

- BVT, spółka zajmująca się windykacją pakietów wierzytelności masowych, planuje zadebiutować w tym kwartale na rynku NewConnect. Wniosek do GPW w Warszawie o wprowadzenie akcji serii C do obrotu na alternatywnym rynku został złożony - poinformowała spółka w komunikacie.

- Kopex, w efekcie kolejnego etapu restrukturyzacji, chce rocznie generować oszczędności rzędu 1,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Czwartkowe walne Banku Millennium zdecydowało o przeznaczeniu zysku netto za 2014 rok w całości na kapitał rezerwowy.

- OT Logistics prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych akwizycji, ale zarząd nie chce zdradzać ich szczegółów ze względu na umowy o poufności. Spółka prowadzi ponadto procesy sprzedaży nieruchomości. Budynek w Szczecinie może zostać sprzedany do połowy czerwca - podali w czwartek przedstawiciele OT Logistics.

d3a72ql

- Gamrat kupi od Lenteksu 20 proc. swoich akcji za 26,4 mln zł - podał Lentex w komunikacie.

- Gwarant Agencja Ochrony planuje wypłatę 0,40 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - poinformowała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę ma trafić 2 mln zł.

- Zarząd Megaronu rekomenduje wypłatę jeszcze 0,58 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 r. - podała spółka w komunikacie. W styczniu 2015 r. Megaron wypłacił 0,46 zł zaliczki na poczet dywidendy.

- Pamapol zawiesza ofertę publiczną akcji serii D nie dłużej niż do 2 czerwca - poinformowała spółka w komunikacie.

d3a72ql

- Polityka dywidendowa Global Cosmed na lata 2015-17 zakłada wypłatę dywidendy na poziomie minimum 40 proc. skonsolidowanego zysku netto za poprzedni rok obrotowy - podała spółka w komunikacie. Za 2014 rok chce wypłacić 0,1 zł dywidendy na akcję.

- Wasko chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 3,65 mln zł z zysku netto za 2014 rok, co daje 4 grosze dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze ATM zdecydowali o wypłacie 0,20 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Mennicy Polskiej zdecydowali o wypłacie 20,5 mln zł na dywidendę, co daje 0,4 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql