Trwa ładowanie...
d2e3b83
d2e3b83

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Komisja Nadzoru Finansowego ocenia, że potencjalnie dobrym inwestorem dla BPH byłby podmiot nieobecny dotąd w Polsce, bowiem zakup go przez inny polski bank zwiększyłby koncentrację na rynku - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.
Share
d2e3b83

- Konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman podpisało wartą 283,4 mln zł netto umowę na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego - podała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum Erbudu, PBDI i Electrum ma umowę na zaprojektowanie, dostawę, wykonanie i uruchomienie infrastruktury budowlanej i elektrycznej dla projektu budowy farmy wiatrowej w miejscowościach Banie i Kozielice - podał Erbud w komunikacie. Wartość umowy to 250,7 mln zł netto.

- Wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG w III kw. 2014 r. wyniósł 3,55 mld m sześc. wobec 2,95 mld m sześc. w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w komunikacie. Wydobycie gazu pozostało na zbliżonym rdr poziomie 1,06 mld m sześc.

d2e3b83

- Grupa AmRest szacuje, że jej przychody ze sprzedaży w III kwartale 2014 roku wyniosły 765,2 mln zł, co oznacza wzrost o 9,9 proc. rdr w złotych i 13,9 proc. rdr w walutach lokalnych - podał AmRest w komunikacie.

- ZUS za usługi rozwoju Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) w trzecim kwartale 2014 r. zapłacił Asseco Poland 0,12 mln zł brutto. W analogicznym okresie 2013 r. wydatki na ten cel wynosiły 32,3 mln zł brutto - poinformował PAP rzecznik ZUS Jacek Dziekan.

- Arctic Paper podpisał z konsorcjum banków aneks do umowy kredytowej. Banki odstąpiły od warunku podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę nie mniejszą niż 50 mln zł - podał Arctic Paper w komunikacie.

- Boryszew rozpoczyna skup akcji własnych. Cena za papier ma być nie niższa niż 1 zł i nie wyższa niż 30 zł. Wartość nominalna nabywanych akcji nie przekroczy 20 proc. kapitału zakładowego - podała spółka w komunikacie.

d2e3b83

- Organic Farma Zdrowia zakłada w przyszłym roku dwucyfrowy wzrost przychodów i poprawę rentowności. Będzie rozwijać nowy koncept convenience - poinformował PAP Sławomir Chłoń, prezes spółki.

- Notowana dotychczas na NewConnect spółka Internet Media Services zadebiutuje na głównym rynku GPW w poniedziałek, 20 października - podała spółka w komunikacie prasowym.

- BVT, spółka zależna Kupca, kupiła pakiet wierzytelności o wartości 59,4 mln zł - poinformował Kupiec w komunikacie prasowym.

- Sąd Rejonowy w Warszawie zmienił sposób prowadzenia postępowania upadłościowego spółki DSS z postępowania układowego na likwidacyjne - podała spółka w komunikacie.

d2e3b83

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Vigo System, związany z ofertą publiczną akcji serii A,C,D i dopuszczeniem ich do obrotu na rynku regulowanym GPW - podała KNF w komunikacie.

- Amerykański bank Goldman Sachs zanotował w III kw. 2014 r. zysk na akcję w wysokości 4,57 USD - podał Goldman Sachs w raporcie kwartalnym.

- P.A. Nova sprzeda za kwotę 17,23 mln zł netto spółce Peppercorn 7 Sp. z o.o. nieruchomości gruntowe zabudowane parkami handlowymi w Andrychowie i Stalowej Woli - podała P.A. Nova w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2e3b83

Podziel się opinią

Share
d2e3b83
d2e3b83