Trwa ładowanie...
df5t4dt
df5t4dt

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Czwartkowe ZWZ PKO BP uchwaliło przeznaczenie 1,9 mld zł z zysku osiągniętego w 2014 roku na kapitał zapasowy, a 1,25 mld zł pozostawiło niepodzielone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
df5t4dt

- Akcjonariusze GPW zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 100,7 mln zł, co daje 2,4 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Alior Bank wyodrębni około 40 oddziałów, które zmieni w centra doradcze. Marka Alior Bank Express zniknie z rynku w ciągu dwóch miesięcy, bank może zlikwidować kilkanaście placówek franczyzowych. Nowy model sieci dystrybucji Aliora będzie gotowy w IV kwartale 2015 roku - poinformował PAP wiceprezes banku.

- Alior Bank chce w kolejnych kwartałach zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych i szybko znaleźć się na drugim miejscu wśród kredytodawców w segmencie kredytów consumer finance - poinformował PAP Krzysztof Czuba, wiceprezes banku.

df5t4dt

- Wandalex do 2019 roku planuje podwojenie przychodów. Spółka będzie rekomendować w kolejnych latach przeznaczanie na dywidendę ok. 50 proc. zysku netto. Nakłady inwestycyjne w 2015 r. wyniosą ok. 5 mln zł, a spółka nie planuje większych inwestycji w kolejnych latach. Wandalex nie wyklucza akwizycji.

- DM WDM zdecydował o rozpoczęciu procesu poszukiwania inwestora strategicznego, który wesprze spółkę w rozwoju jej podstawowej działalności - poinformował DM WDM w komunikacie.

- PZU i CM Gamma rozpoczęły negocjacje z kilkoma szpitalami ortopedycznymi w całej Polsce. Do końca roku chcą wspólnie przejąć pakiety większościowe kilku placówek - podało Centrum Medyczne Gamma w komunikacie.

- Norges Bank (bank centralny Norwegii) zmniejszył zaangażowanie w Izostal i obecnie ma 1,63 mln akcji spółki, które uprawniają do wykonywania 4,98 proc. głosów - podała spółka w komunikacie.

df5t4dt

- Akcjonariusze Radpolu zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 9 mln zł, co daje 0,35 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze PGS Software zdecydowali o przeznaczeniu 7 mln zł na dywidendę, co daje 0,25 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze spółki Aedes, notowanego na NewConnect wykonawcy budowlanego, nie uchwalili spodziewanej dywidendy za 2014 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Global Cosmed zdecydowali o wypłacie 3,5 mln zł dywidendy z zysku za 2014 rok. Wypłata na akcję wyniesie 0,1 zł - podała spółka w komunikacie po walnym zgromadzeniu.

- Zarząd Newagu zamierza rekomendować akcjonariuszom przeznaczenie 45 mln zł na dywidendę z zysku, który zostanie wypracowany w 2015 roku - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

df5t4dt

Podziel się opinią

Share
df5t4dt
df5t4dt