Trwa ładowanie...
d1sx6h9
d1sx6h9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Według KNF proces konsolidacji i przejęć w polskim sektorze bankowym może być w 2017 roku kontynuowany przez inwestorów, którzy są potencjalnie zainteresowani wzmocnieniem swojej pozycji rynkowej. W procesie tym pożądany będzie inwestor branżowy, ważna będzie też późniejsza obecność na GPW - poinformował PAP Filip Świtała, zastępca przewodniczącego KNF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1sx6h9

- Komisja Nadzoru Finansowego planuje w najbliższym czasie przedstawić Komisji Finansów Publicznych wyliczenia skutków finansowych trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - poinformował PAP Filip Świtała, zastępca przewodniczącego KNF.

- Komisja Nadzoru Finansowego chce do końca 2017 roku dokonać przeglądu i aktualizacji części obowiązujących rekomendacji. Będzie także podejmować decyzje dotyczące zatwierdzenia przygotowanych przez banki planów naprawy - poinformował PAP Filip Świtała, zastępca przewodniczącego KNF.

- Zysk netto grupy Getin Holding przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej w 2016 roku wyniósł 259 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosił 126,8 mln zł - poinformowała spółka w raporcie.

d1sx6h9

- CA Consulting, spółka zależna Comarchu, otrzymała od Banku Pekao wezwanie do zapłaty kwoty 100 mln zł wynikającej z nienależytego wykonywania umowy Kompleksowej Obsługi Eksploatacyjnej Systemu CIB Comarch Internet Banking - podał Comarch w komunikacie. W ocenie spółki roszczenie banku jest niezasadne.

- W związku z żądaniem KNF GPW zawiesza obrót akcjami Bumechu od 24 marca do 24 kwietnia włącznie - podała giełda w komunikacie.

- Grupa Simple liczy na dwucyfrową dynamikę wyników finansowych w 2017 roku na każdym poziomie rachunku zysków i strat. W ciągu dwóch lat grupa powinna podwoić przychody - poinformował na konferencji prezes spółki Rafał Wnorowski. Dodał, że zarząd rozważa emisję akcji, z której środki trafiłyby na rozwój i akwizycje.

- Zakaz handlu w niedzielę może mieć negatywny wpływ na działanie Grupy PKP Cargo, które mogą stracić klientów - wynika z oceny skutków regulacji przygotowanej przez rząd do obywatelskiego projektu ustawy zakazującego handlu w niedzielę.

d1sx6h9

- W lutym udział rynkowy PKP Cargo wyniósł 44,63 proc. pod względem przewiezionej masy i 52,61 proc. pod względem pracy przewozowej - podała spółka, powołując się na dane GUS.

- Portfel zamówień Tesgasu na lata 2017-18 wynosi 37 mln zł i jest wyższy o 23 proc. niż w analogicznym okresie roku poprzedniego - poinformował w liście do akcjonariuszy prezes Włodzimierz Kocik.

- Carrefour chce utrzymać tempo rozwoju w Polsce i otworzyć w tym roku ok. 100 sklepów osiedlowych, 10 supermarketów i 2 hipermarkety - podał Carrefour Polska w komunikacie prasowym.

- Pharmena podpisała umowę dot. wytwarzania gotowych produktów dla podmiotu z siedzibą w Bangladeszu - podała spółka w komunikacie. W ramach umowy Pharmena będzie sprzedawać dermokosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry pod marką własną klienta.

d1sx6h9

- PKO Bank Hipoteczny uplasował listy zastawne o wartości 500 mln euro. W procesie budowy księgi popytu ponad 70 inwestorów złożyło deklaracje nabycia na łączną kwotę ponad 800 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

- Macrologic wypłaci 3,25 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 5,62 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Ciechowi trudno jest oszacować wpływ oddania nowych mocy produkcyjnych w Turcji na rynek sody - nie wiadomo, kiedy tamtejsze zakłady osiągną pełne zdolności i jakie będą kierunki lokowania produktu. Wśród wyzwań na 2017 r. wymienia ceny surowców energetycznych i ulokowanie części wolumenu z Rumunii.

- NWZ Emperii, zwołane na 20 kwietnia, zdecyduje o zmianach w statucie spółki przez upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością wyłączenia prawa poboru - wynika z projektów uchwał na walne Emperii.

d1sx6h9

- Agencja ratingowa Standard&Poor's podtrzymała długoterminowy rating korporacyjny spółki Pfleiderer Group na poziomie "B+". Perspektywa ratingu jest pozytywna - poinformowała spółka w komunikacie.

- Bank Pocztowy planuje w 2017 roku poprawić wyniki finansowe, chce sprzedać więcej kredytów konsumpcyjnych i założyć blisko 100 tys. kont osobistych. W połowie 2017 roku bank przedstawi nową trzyletnią strategię - poinformował Sławomir Zawadzki, prezes banku.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d1sx6h9

Podziel się opinią

Share
d1sx6h9
d1sx6h9