Trwa ładowanie...
d2eucy7
24-06-2016 18:25

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Akcjonariusze Energi zdecydowali, że z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafi 202,9 mln zł, czyli 0,49 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
d2eucy7

- Integer zamierza mieć w sieci ok. 6,1-6,2 tys. paczkomatów na koniec 2016 roku - poinformował PAP Rafał Brzoska, prezes grupy. Jak dodał, planowane nakłady inwestycyjne spółki na ten rok to 100 mln zł, z czego w I kwartale wydano 8 mln zł.

- Prace nad ustawą dotyczącą kredytów walutowych będą kontynuowane w sposób spokojny i konsekwentny - poinformował prezydent Andrzej Duda.

- Niezależnie od wydarzeń międzynarodowych prace nad przygotowaniem projektu tzw. ustawy frankowej postępują sprawnie, nie jest przewidziana zmiana w przyjętym harmonogramie - poinformował PAP Przemysław Bryksa, zastępca dyrektora Biura ds. Narodowej Rady Rozwoju.

- Mercor podtrzymuje, że jest zainteresowany rozwojem poprzez akwizycje, o podobnej skali jak węgierskiej spółki Dunamenti Tuzvedelem - poinformowali na konferencji prezes Krzysztof Krempeć i wiceprezes Grzegorz Lisewski. Grupa nadal zamierza rozwijać eksport.

d2eucy7

- Akcjonariusze Firmy Oponiarskiej Dębica zdecydowali o wypłacie z zysku netto za 2015 rok 2,86 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w treści uchwał przyjętych przez ZWZ 23 czerwca.

- Akcjonariusze Teliani Valley Polska uchwalili wypłatę 2 gr dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

- Zwyczajne Walne Zgromadzenie Mex Polska zdecydowało, że z zysku za 2015 r. na dywidendę trafi 2,53 mln zł, czyli 0,33 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Walne Ergisu zdecydowało o wypłacie 6,3 mln zł dywidendy, czyli 0,16 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d2eucy7

- Walne zgromadzenie spółki Toya uchwaliło wypłatę dywidendy w wysokości 0,36 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Awbud ma umowę z Tymbarkiem na budowę centrum innowacji, badań i rozwoju marek Tymbark i Kubuś w Olsztynku, obejmującego halę produkcyjną z magazynami surowców oraz zapleczem technicznym. Wynagrodzenie za realizację zadania to 24,85 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Vantage Development wprowadził do oferty 56 mieszkań w ramach projektu Dom Saski w Warszawie - podał deweloper w komunikacie prasowym.

- eTravel, spółka zależna Netmedia, uzgodniła warunki nabycia spółki działającej w obszarze sprzedaży biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych za 14 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

d2eucy7

- Zwyczajne Walne Zgromadzenie Seco/Warwick zdecydowało, że z kapitału zapasowego na dywidendę trafi 3 mln zł z kapitału zapasowego, czyli 0,31 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Reino Dywidenda Plus planuje uzyskać brutto z emisji akcji na GPW do 300 mln zł, z czego około 114,5 mln zł przeznaczy na wykonanie opcji call, a na nabycie przynajmniej jednej nieruchomości - od 20 mln zł do nie więcej niż 165 mln zł.

- Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Rawlplug zdecydowało, że dywidenda na akcję za 2015 rok wynosić będzie 0,33 zł - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2eucy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eucy7
d2eucy7