Trwa ładowanie...
d2b08os

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- NBP ocenia, że wprowadzenie projektowanego podatku bankowego może mieć negatywny wpływ na efektywność polityki pieniężnej, będzie prawdopodobnie skutkować wzrostem marż i kosztów kredytów, a długim okresie może dojść do niekorzystnych zmian w strukturze akcji kredytowej banków.

Share
d2b08os

- Narodowy Bank Polski nie widzi uzasadnienia zastosowania wyższej stawki podatku dla podmiotów sektora ubezpieczeń - napisał NBP w opinii do projektu ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych.

- Komisja Nadzoru Finansowego szacuje, że jeśli w kolejnych okresach suma bilansowa banków nie ulegnie większym zmianom, to roczna kwota podatku zapłaconego przez banki wyniosłaby około 4,3 mld zł, w tym 4 mld zł w 2016 roku - poinformowała w piątek Komisja.

- Kurs 11 bit studios na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym wzrósł o 1,26 proc., do 68,1 zł.

d2b08os

- 11 bit studios planuje debiut gry o roboczym tytule "Industrial" pod koniec 2016 r. Gra ma mieć większy potencjał sprzedażowy i być droższa niż TWoM. Spółka spodziewa się, że rozwój platformy do sprzedaży gier cyfrowych Games Republic pozytywnie wpłynie na przychody 2016 r., a rok później również na zyski.

- Rada nadzorcza PKP Cargo oddelegowała Macieja Andrzeja Libiszewskiego do zarządu spółki i powierzyła mu obowiązki prezesa. Libiszewski będzie pełnił funkcję do 18 marca 2016 roku - podała spółka w komunikacie.

- Polskie Koleje Państwowe powołały Mirosława Pawłowskiego, Andrzeja Wacha, Macieja Libiszewskiego, Małgorzatę Kryszkiewicz, Czesława Warsewicza i Jerzego Kleniewskiego do rady nadzorczej PKP Cargo - podała spółka w komunikacie.

- AXA planuje kupić towarzystwo ubezpieczeniowe Liberty Ubezpieczenia - poinformowała AXA w piątkowym komunikacie.

d2b08os

- Sygnity w drugiej połowie stycznia planuje publikację strategii na lata 2016-2020. Spółka chce mocniej zaistnieć m.in. w samorządach oraz w segmencie zdrowia, czy zbrojeniowym. Sygnity nie wyklucza w przyszłym roku emisji obligacji. Odbicia na rynku IT i w wynikach oczekuje w 2017 r.

- Sygnity nie złamało kowenantów bankowych wynikami za IV kw. 2014/15, gdyż według wyliczeń spółki wypracowała ona w tym okresie dodatnią EBITDA - poinformował PAP wiceprezes Sygnity ds. finansowych Jakub Leśniewski.

- Tauron planuje w przyszłym roku zaktualizować strategię grupy, chce utrzymać w dłuższej perspektywie obecną polityką dywidendową - poinformował w piątek prezes spółki Remigiusz Nowakowski.

- Wawel kupił 2,8 proc. akcji austriackiej spółki cukierniczej Josef Manner & Comp. płacąc 2,69 mln euro. Po transakcji polska firma ma już 5,7 proc. papierów Josef Manner i zamierza w najbliższym czasie zwiększać zaangażowanie - podał Wawel w komunikacie.

d2b08os

- Krzysztof Sędzikowski pozostanie prezesem Kompanii Węglowej - poinformowała spółka w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. Dodano, że rząd planuje powołać Nową Kompanię Węglową do końca I kwartału 2016 r.

- Towarzystwo Finansowe Silesia nie przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej (KW) - jak planował poprzedni rząd - będzie natomiast jednym z akcjonariuszy Nowej Kompanii Węglowej (NKW) - poinformował w piątek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Idea Bank chce ustanowić program emisji bankowych papierów wartościowych o wartości do 1 mld zł - podał bank w projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 18 stycznia.

- Walne zgromadzenie akcjonariuszy PLL LOT zdecydowało o odwołaniu sześciu i powołaniu dziewięciu nowych członków rady nadzorczej spółki - poinformowało PAP w piątek biuro prasowe polskiego przewoźnika.

- Famur ustanowił program emisji obligacji o wartości do 500 mln zł - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os