Trwa ładowanie...
d1vs1e0

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zarząd LPP rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2015 r. spółka wypłaciła ok. 59,9 mln zł dywidendy, co oznacza 33 zł na akcję - podało LPP w komunikacie.

Share
d1vs1e0

- PKO Bank Hipoteczny ustalił cenę pierwszej benchmarkowej emisji listów zastawnych o łącznej wartości 500 mln zł. Oprocentowanie oparte jest na zmiennej stopie procentowej WIBOR 3M z marżą wynoszącą 0,65 pp. - poinformował bank w piątek.

- Instal Kraków zamierza przeznaczyć na dywidendę 1.821.375 zł, co daje 0,25 zł na akcję - wynika z projektów uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, które zwołano na 21 maja.

- Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła z dniem 22 kwietnia 2016 r. działalność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Jowisz w Czeladzi, bo jej aktywa nie wystarczają na zaspokojenie zobowiązań - podał KNF w komunikacie.

d1vs1e0

- Archicom wprowadza do sprzedaży dwa kolejne budynki w ramach osiedla Olimpia Port ze 103 mieszkaniami i trzy budynki inwestycji Cztery Pory Roku ze 130 mieszkaniami - podała spółka w komunikacie.

- Aplitt planuje z zysku osiągniętego w 2015 roku przeznaczyć na dywidendę łącznie 2,38 mln zł, co da 0,01 zł dywidendy na akcję zwykłą i 0,015 zł na akcję uprzywilejowaną - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZ.

- Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK Jowisz i wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie jejgo upadłości - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie.

- W maju przedstawię koncepcję powołania nowej instytucji, która miałaby zarządzać spółkami Skarbu Państwa, w miejsce obecnego resortu skarbu - powiedział PAP szef MSP Dawid Jackiewicz. "To będzie o wiele skuteczniejsze narzędzie nadzoru właścicielskiego" - ocenił.

- Polkomtel kupił w wezwaniu 403.054.449 akcji Midasa, stanowiących 27,2395 proc. kapitału i głosów na WZ spółki - poinformował Cyfrowy Polsat w piątkowym komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1vs1e0

Podziel się opinią

Share
d1vs1e0
d1vs1e0