Trwa ładowanie...
d34nodb

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zarząd KGHM chce do czerwca przedstawić zweryfikowaną strategię. Nie będzie jednak rewolucyjnych zmian - poinformował podczas spotkania z analitykami prezes Krzysztof Skóra.

Share
d34nodb

- Długoterminowym celem KGHM jest nadal utrzymywanie wskaźnika dług netto /EBITDA poniżej 2x - poinformował na konferencji wiceprezes ds. finansowych Stefan Świątkowski.

- KGHM zakłada neutralny wynik EBITDA w Sierra Gorda w 2016 roku - poinformowała Renata Wiernik-Gizicka, dyrektor w KGHM. Dodała, że wstępny budżet chilijskiej kopalni zakłada w tym roku produkcję 110-120 tys. ton miedzi i 40 mln funtów molibdenu. Założenia te nie są jednak ostateczne.

- KGHM nie wyklucza wypłaty dywidendy, ostateczna rekomendacja zarządu będzie w maju - poinformował prezes Krzysztof Skóra.

- KGHM obecnie nie zakłada rewizji polityki dywidendowej - poinformowała w piątek Renata Wiernik-Gizicka, dyrektor w KGHM.

d34nodb

- KGHM nie przewiduje dalszych odpisów w tym roku - poinformował Stefan Świątkowski, wiceprezes spółki ds. finansowych.

- Strata netto PKP Cargo przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2015 r. wyniosła 189,1 mln zł. W całym roku spółka miała 31,6 mln zł zysku wobec blisko 76 mln zł zysku rok wcześniej.

- PKP Cargo chce zakończenia wojny cenowej na rynku przewozów, planuje ponadto odstąpić od dużej centralizacji zarządzania firmą - podali na konferencji przedstawiciele spółki. Dodali, że PKP Cargo nadal jest zainteresowane przejęciami, ale będzie je analizować dopiero po zakończeniu trwających procesów.

- Bogdanka niezależnie od starań o koncesję wydobywczą w obszarze K-6 i K-7 prowadzi prace związane z posiadaną koncesją na rozpoznanie złóż Ostrów i Orzechów, a przekształcenie tej koncesji w koncesję wydobywczą umożliwi spółce rozwój w kierunku północnym - poinformowała Bogdanka w komunikacie prasowym.

d34nodb

- PZU ma w tej chwili około 5-6 mld zł środków nadwyżki, które potencjalnie mogą być przeznaczone na akwizycje - poinformował Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU.

- Work Service nie planuje żadnych dużych akwizycji w tym roku, ale już lata 2017-2018 będą kolejnym "nieorganicznym skokiem" spółki - powiedział w rozmowie z PAP prezes Maciej Witucki. W związku z tym, firma będzie potrzebowała dodatkowych środków i rozważy trzy opcje ich pozyskania. Spółka na razie nie rozważa kolejnej wypłaty dywidendy.

- Zarząd Sonela zarekomenduje, by z zysku za 2015 rok na dywidendę trafiło 8,4 mln zł, co daje 60 groszy na akcję - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Spółka Polski Bank Komórek Macierzystych planuje przeprowadzić ofertę publiczną na GPW w pierwszej połowie 2016 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

d34nodb

- Zarząd spółki OPTeam przedłożył radzie nadzorczej rekomendację o przeznaczeniu z zysku za 2015 rok 1.094.949,90 zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,15 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd spółki Rawlplug rekomenduje, by dywidenda na akcję za 2015 rok wynosiła 0,33 zł - podała spółka w raporcie rocznym.

- Auto Partner, importer i dystrybutor części samochodowych, który w pierwszej połowie roku planuje debiut giełdowy, chce zwiększać liczbę oddziałów w kraju, dywersyfikować ofertę produktową i wprowadzać na rynek nowe marki własne.

- Zarząd Kino Polska rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok i lata poprzednie - poinformowała spółka w komunikacie.

d34nodb

- Zarząd FAM będzie rekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 29 groszy na akcję - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Zarząd Seko zamierza rekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości stanowiącej do 50 proc. zysku netto wypracowanego w 2015 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Eurocash podpisał z Pelican Ventures umowę w sprawie zakupu 100 proc. udziałów w EKO Holding oraz pośrednio 100 proc. udziałów w spółkach Ledi i Jim. Spółki te prowadzą sieć ponad 250 sklepów spożywczych w południowo-zachodniej Polsce - podał Eurocash w komunikacie.

- Spółka CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, planuje, że w 2016 roku liczba jego placówek handlowych wzrośnie do około 500 z blisko 450 obecnie - poinformowała spółka w komunikacie.

d34nodb

- Zapisy w ogłoszonym przez Palmyra wezwaniu na akcje spółki Ferro zostały wydłużone do 20 kwietnia 2016 r. - poinformował w piątek pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Rada nadzorcza BOŚ Banku powołała z dniem 23 marca Stanisława Kluzę na stanowisko wiceprezesa zarządu, powierzając mu pełnienie obowiązków prezesa zarządu - poinformował bank w piątkowym komunikacie.

- Zarząd Krynickiego chce pozostawić zysk za 2015 r. w spółce, ale nie wyklucza wypłaty dywidendy w kolejnych latach. Polityka dywidendowa będzie jednak uzależniona od strategii rozwoju firmy, której szczegóły mają pojawić się w tym roku - poinformował w rozmowie z PAP prezes Adam Krynicki. Spółka liczy na dalszy wzrost przychodów oraz pozostałych wskaźników ekonomicznych.

- Wirtualna Polska nie wyklucza, że w przyszłym roku mogłaby wypłacić dywidendę - poinformowała w piątek dziennikarzy członek zarządu ds. finansowych Elżbieta Bujniewicz-Belka.

d34nodb

- Wirtualna Polska spodziewa się, że jej projekt telewizyjny ruszy w czwartym kwartale tego roku, lub w pierwszym kwartale roku przyszłego - poinformował w piątek dziennikarzy Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

- Izo-Blok po zakończeniu przejęcia niemieckiej spółki SSW PearlFoam chce się dalej rozwijać i wyjść poza Europę, aby zostać globalnym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego - poinformował w piątek dziennikarzy Przemysław Skrzydlak, prezes zarządu spółki.

- Budimex podpisał z Comarchem dwie umowy o łącznej wartości 74,05 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd PKP Cargo zarekomenduje walnemu zgromadzeniu niewypłacanie dywidendy za 2015 rok - podała spółka w komunikacie.

- Zapowiedź inwestycji PGE i Energi w Polską Grupę Górniczą nie ma bezpośredniego wpływu na ratingi obu koncernów energetycznych - poinformowała agencja Fitch w komunikacie.

- Societe Generale zaprzecza pogłoskom na temat potencjalnej sprzedaży Eurobanku - poinformowała firma w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d34nodb

Podziel się opinią

Share
d34nodb
d34nodb