Trwa ładowanie...
d16te2g

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała o przejęciu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach przez Bank Pekao SA - poinformowała Komisja w piątkowym komunikacie.

Share
d16te2g

- PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości 2 kupił portfel nieruchomości logistycznych. Wartość transakcji wyniosła ok. 140 mln euro - poinformował ubezpieczyciel w piątkowym komunikacie.

- Fundusze zarządzane przez ING PTE zmniejszyły zaangażowanie w Asseco Poland do 4,76 proc. udziału w kapitale zakładowym i liczbie głosów na walnym spółki - podało Asseco Poland w komunikacie.

- Tauron wyemitował na rynku niemieckim piętnastoletnie niezabezpieczone obligacje imienne o wartości 168 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym.

d16te2g

- Grupa Kęty raczej nie zaskoczy inwestorów wynikami czwartego kwartału. Jedynym czynnikiem ryzyka jest sytuacja polityczna na Ukrainie. Perspektywy na przyszły rok są raczej optymistyczne. Obecna koniunktura nie wskazuje na pogorszenie - ocenia Michał Malina, specjalista ds. relacji inwestorskich Kęt.

- Comarch został wybrany przez belgijskiego operatora telefonii komórkowej BASE, na partnera do wdrożenia platformy Next Generation Performance Management. Platforma wdrożona będzie w modelu usług zarządzanych i hostowana w Comarch Data Center - podał Comarch w komunikacie prasowym.

- Qumak podpisał z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym umowę o wartości 24,4 mln zł brutto na zaprojektowanie, dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie operacyjne automatycznych systemów pomiarowych parametrów meteorologicznych AWOS na potrzeby meteorologicznej osłony lotnictwa cywilnego na siedmiu lotniskach - podała spółka w komunikacie.

- Nowosądecki Newag wyprodukuje 12 pięcioczłonowych, nowoczesnych pociągów Impuls dla Kolei Mazowieckich. Wartość kontraktu to 257 mln zł - to największy kontrakt Newagu w bieżącym roku - powiedział prezes Newag Zbigniew Konieczek.

d16te2g

- Osoby niepełnosprawne będą mogły kupić bilet u konduktora w trakcie podróży pociągiem Pendolino - poinformowała w komunikacie spółka PKP Intercity. Zapłacą jedynie za bilet, bez opłaty za jego wystawienie.

- Zarząd Megaron będzie wnioskował o wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2014 rok w wysokości 1,24 mln zł, czyli 0,46 zł brutto na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- NWZ spółki PCZ, zwołane na 9 stycznia 2015 r., zdecyduje o przeniesieniu notowań z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW - wynika z projektów uchwał.

- Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej (KW) delegowała podczas piątkowego posiedzenia w Katowicach jednego ze swoich członków - Krzysztofa Sędzikowskiego - do pełnienia obowiązków prezesa Kompanii Węglowej - podały służby prasowe spółki.

d16te2g

- Budimex złożył do MSP zgłoszenie do udziału w aukcji sprzedaży akcji Elektromontażu-Poznań - poinformował PAP rzecznik spółki Krzysztof Kozioł.

- Fundusze zarządzane przez TFI Allianz Polska zmniejszyły zaangażowanie w Konsorcjum Stali i posiadają łącznie 4,2758 proc. akcji i głosów na WZ spółki - podało Konsorcjum Stali w komunikacie.

- Orbis sprzedał działkę o powierzchni 0,65 ha przy ul. Jelitkowskiej w Gdańsku za ok. 10,7 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d16te2g

Podziel się opinią

Share
d16te2g
d16te2g