Trwa ładowanie...
d2oyh7g

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zysk netto grupy Banku BPH w czwartym kwartale 2014 roku spadł do 10,6 mln zł z 43,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Analitycy spodziewali się, że zysk wyniesie 9,3 mln zł.

Share
d2oyh7g

- JSW szacuje skutki akcji protestacyjnej na 104 mln zł - podała spółka w prezentacji.

- JSW spodziewa się spadku cen węgla koksowego w II kwartale kdk - poinformował Grzegorz Czornik, wiceprezes JSW ds. handlu.

- JSW ocenia, że trudno będzie utrzymać ceny węgla koksowego w II kwartale kdk - poinformowali przedstawiciele spółki.

d2oyh7g

- JSW wznowiła rozmowy z obligatariuszami w sprawie przesunięcia opcji put - poinformował wiceprezes JSW ds. finansowych Robert Kozłowski.

- Jastrzębska Spółka Węglowa chce w tym roku obniżyć jednostkowe koszty wydobycia, wdraża inicjatywy ochrony płynności - poinformował Robert Kozłowski, wiceprezes JSW ds. finansowych.

- Zysk netto grupy Enea, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w czwartym kwartale 2014 roku 72,3 mln zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego spółki. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 51,8 mln zł.

- Enea nie planuje emisji obligacji w tym roku, ale może zmienić zdanie, gdyby pojawiły się ciekawe projekty akwizycyjne. Spółka prowadzi zawansowane rozmowy w sprawie kupna trzech farm wiatrowych, jest też w procesie sprzedaży PKP Energetyki - poinformowali przedstawiciele Enei.

d2oyh7g

- Enea zakłada, że jej nakłady inwestycyjne w tym roku wyniosą 3,56 mld zł - podała spółka w raporcie rocznym.

- Gas Assets Management, spółka z grupy PGNiG, złożyła w UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Przedsiębiorstwem Handlu Zagranicznego Bartimpex, które posiada 4 proc. akcji właściciela polskiej części gazociągu jamalskiego - podał UOKiK na stronie internetowej.

- Stalprofil planuje zainwestować w 2015 r. 18,94 mln zł w modernizację i rozbudowę magazynu w Dąbrowie Górniczej oraz 0,4 mln zł w pozostałe cele - podała spółka w raporcie. Zysk netto Stalprofilu wzrósł w 2014 r. do 8,6 mln zł mimo spadku przychodów.

- Integer miał w 2014 r. 9,5 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 23,6 mln zł zysku netto w 2013 r. Prezes spółki Rafał Brzoska poinformował, że easyPack może osiągnąć break even na przełomie 2015 i 2016 r.

d2oyh7g

- Zarząd Trans Polonia rekomenduje 0,16 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

- Work Service planuje sfinalizowanie w II kwartale dwóch przejęć spółek z segmentu IT, które generują po ok. 80 mln zł przychodów i 6 mln zł EBIT - poinformował Tomasz Hanczarek, prezes spółki. Dodał, że 20-proc. tempo organicznego wzrostu przychodów to cel minimum na 2015 r.

- Grajewo, producent płyt meblowych, planuje w tym roku wydatki inwestycyjne na poziomie ponad 108 mln zł, wobec 113,7 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Grajewo i Pfleiderer Group chcą dokonać integracji wewnętrznej, m.in. ujednolicając procesy zakupowe i transferując technologię. Grupa szacuje, że osiągnie efekty integracji w wysokości 15 mln euro do końca 2017 r. - poinformował na konferencji prasowej nowy prezes Grajewa Michael Wolff. Spółka nie planuje wypłaty dywidendy w tym roku.

d2oyh7g

- Radpol nie osiągnie 300 mln zł przychodów ze sprzedaży tak szybko, jak zapowiadał. Nowy prezes Daniel Dajewski poinformował PAP, że spółka będzie na to potrzebowała kilku kwartałów więcej. Radpol zamierza poprawić sprzedaż m.in. dzięki zmianie organizacji grupy.

- Pekaes planuje na 2015 rok kilkunastoprocentowy wzrost przewozów drobnicowych. Wolniej mają rosnąć przewozy całopojazdowe, które generują jednak niższe marże. Grupa chce dalej zwiększać marżę EBITDA, w średnim terminie chce dojść z 5 proc. do 6-7 proc. - poinformował w rozmowie z PAP prezes Maciej Bachman.

- Open Finance planuje znaczny, dwucyfrowy wzrost zyskowności w 2015 roku, a z zysku osiągniętego w 2014 roku nie planuje wypłacać dywidendy - poinformował PAP Maurycy Khn, prezes spółki.

- ABC Data widzi potencjał do poprawy rdr wyników w I kw. Spółka jeszcze nie zdecydowała, czy będzie chciała kontynuować program skupu akcji własnych. Zarząd w II kw. przedstawi prognozę oraz strategię na najbliższe lata, która zakłada m.in. nacisk na rozwój e-commerce, ekspansję na nowych rynkach i przejęcia.

d2oyh7g

- Nakłady na kampanię marketingową Wiedźmina 3 wyniosą 35 mln USD, ich zdecydowaną większość poniosą dystrybutorzy - poinformował na konferencji Adam Kiciński, prezes CD Projekt. Dodał też, że premiera gry, zaplanowana na 19 maja, nie jest obecnie zagrożona.

- Open Finance TFI planuje pod koniec 2015 roku istotne przekroczyć poziom 4 mld zł aktywów w zarządzaniu - poinformował Open Finance w raporcie rocznym.

- Zarząd spółki Wawel będzie rekomendował, aby na dywidendę za rok 2014 zostało wypłacone 29,99 mln zł, co daje 20 zł na jedną akcję - podał Wawel w komunikacie.

- Zarząd Polwaksu zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 12,3 mln zł, czyli 1,22 zł na akcję - podał Polwax w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2oyh7g

Podziel się opinią

Share
d2oyh7g
d2oyh7g