Trwa ładowanie...
d234s5m

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- PGNiG obniża prognozę przychodów Grupy za 2015 r. z 40,9 mld zł do 37,1 mld zł, a podnosi prognozę zysku EBITDA z 5,8 mld zł do 6,3 mld zł - poinformowała w piątek spółka. Zmniejszenie przychodów - jak dodano - wynika m.in. z niskich cen ropy naftowej.

Share
d234s5m

- Zysk netto PGNiG, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w III kw. do 291 mln zł z 616 mln zł i był niższy od średniej prognoz rynkowych na poziomie 512,7 mln zł.

- PGNiG widzi ryzyko odpisów w IV kwartale tego roku i pierwszym kwartale 2016 roku z powodu niskich cen ropy i gazu - poinformowali w piątek przedstawiciele spółki podczas telekonferencji.

- PGNiG nie rozważa zaangażowania w Kompanię Węglową - poinformowali w piątek przedstawiciele spółki podczas telekonferencji.

d234s5m

- PGNiG jest zainteresowany kolejnymi akwizycjami w segmencie upstreamowym - poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji. Możliwe, że rozmowy w tej sprawie zostaną sfinalizowane w najbliższym miesiącu - poinformował wiceprezes spółki Jarosław Bauc podczas telekonferencji.

- Zysk netto grupy CCC wyniósł w trzecim kwartale 2015 roku 33,8 mln zł wobec 40,2 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał 31,1 mln zł zysku netto.

- Tempo wzrostu przychodów ze sprzedaży CCC w 2015 r. będzie niższe od pierwotnie zakładanego i wyniesie ok. 23-25 proc. - podała spółka w prezentacji przed konferencją wynikową.

- AmRest, który po trzech kwartałach ma 321,1 mln zł EBITDA, z optymizmem patrzy na kolejne okresy. Spółka chce dwucyfrowo zwiększać zyskowność i poprawiać marże. Planuje przyspieszyć tempo nowych otwarć, nie wyklucza przejęć - poinformował AmRest w komunikacie prasowym.

d234s5m

- Kofola ČeskoSlovensko planuje ofertę publiczną, która może obejmować emisję do 275 tys. nowych akcji oraz sprzedaż nie więcej niż 825 tys. istniejących papierów oferowanych przez akcjonariusza CED Group - podała Kofola w komunikacie.

- Walne zgromadzenie AB zdecydowało o przeznaczeniu 11,3 mln zł z zysku za rok 2014/15 na dywidendę dla akcjonariuszy, co daje 0,7 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- W wezwaniu ogłoszonym przez Asseco Poland na akcje Infovide-Matrix złożono zapisy na co najmniej 70,01 proc. papierów tej spółki - podało Asseco Poland w komunikacie. Tym samym spełnił się warunek określony w wezwaniu.

- CCC szacuje, że w 2015 roku jego zysk brutto będzie powyżej 250 mln zł - poinformował dziennikarzy Piotr Nowjalis, wiceprezes CCC.

d234s5m

- PGNiG raczej nie dokona zagranicznej akwizycji w upstreamie w tym roku. Finalizacja możliwa jest w najbliższych miesiącach - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Gorenje planuje powiększyć przychody do 2020 r. o ok. 35 proc. do 1,562 mld euro. W tym samym okresie spółka zamierza zwiększyć zysk operacyjny do ponad 70 mln euro oraz marżę EBITDA do 9 proc. z 6,8 proc. obecnie - podało Gorenje w strategii na lata 2016-2020 r.

- Bank BPH, jako członek Visa Europe i ze względu na swój udział w jej skorygowanych przychodach, spodziewa się "istotnego przychodu" związanego z finalizacją przejęcia tej spółki przez Visa Inc. - podał bank w komunikacie.

- Oferta PGNiG Technologie za 61,4 mln zł brutto okazała się najtańsza w przetargu na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia na odcinku od ZZU Czeszów do ZZU Wierzchowice. Druga pod względem ceny okazała się oferta konsorcjum PBG Oil and Gaz za 74,96 mln zł.

d234s5m

- CCC przesunęło część otwarć przewidzianych na rynku niemieckim na 2016 rok, więc w tym roku powierzchnia handlowa spółki wzrośnie o ok. 83 tys. m kw. wobec 90 tys. m kw. zakładanych wcześniej - poinformował wiceprezes Piotr Nowjalis.

- Mirbud podpisał z PRINŻ-1, spółką z grupy Polimex-Mostostal, umowę na roboty m.in. przygotowawcze i ziemne, w związku z realizacją przez konsorcjum Mirbudu kontraktu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S-3 na odcinku od węzła Gaworzyce do węzła Kazimierzów - podał Mirbud w komunikacie.

- Morpol wzywa do sprzedaży 19.173.966 akcji notowanej na rynku NewConnect spółki Epigon, stanowiących 17,63 proc. udział w jej kapitale zakładowym - poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski mBanku. Cena akcji w wezwaniu to 0,18 zł.

- CAPEX AmRestu w przyszłym roku będzie wyższy niż 400 mln zł, które spółka planuje wydać na inwestycje w tym roku - poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji.

d234s5m

- Krajowy Komitet Protestacyjno Strajkowy działający w PKP Cargo zawiesił rozpoczęcie strajku generalnego do 9 grudnia - poinformowała spółka w komunikacie.

- NWZ Neuki upoważniło zarząd do przeprowadzenia do końca 2016 roku skupu do 103.000 akcji własnych za maksymalnie 46,35 mln zł - wynika z uchwał po walnym.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d234s5m

Podziel się opinią

Share
d234s5m
d234s5m