Trwa ładowanie...
d2t0zdc
d2t0zdc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Wzrost przychodów Mercoru ma wspierać m.in. kontynuacja rozbudowy mocy produkcyjnych, zwiększanie efektywności produkcyjnej, efekty przejęcia węgierskiej spółki i rozszerzanie oferty produktowej czy rozwój projektów R&D - powiedział PAP wiceprezes Grzegorz Lisewski. Dodał, że spółka nie wyklucza w przyszłości akwizycji o podobnej strukturze i skali jak węgierska spółka Dunamenti Tuzvedelem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2t0zdc

- Kernel Holding w III kwartale roku obrotowego 2015/2016 miał 92,3 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 7,2 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Obłożenie nowych mocy produkcyjnych Ergu, uruchomionych w lutym, jest wysokie, ale spółka zamierza poczekać z kolejnymi decyzjami inwestycyjnymi kilka miesięcy, by przekonać się, czy pozyskane zamówienia są powtarzalne - poinformował PAP Robert Groborz, prezes spółki.

- Warimpex, który w maju podpisał list intencyjny dotyczący sprzedaży hotelu oczekuje, że do ostatecznego zamknięcia transakcji dojdzie w połowie roku - poinformowała spółka w raporcie.

d2t0zdc

- QubicGames, spółka zajmująca się produkcją gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych, przydzieliła łącznie 2,1 mln akcji serii C w ramach przeprowadzonej oferty publicznej i pozyskała środki w wysokości 4,2 mln zł - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru na instalacji do produkcji chlorobenzenów należącej do PCC Rokita - podała spółka w komunikacie.

- Agnieszka Gontarek, dyrektor działu emitentów GPW, zostanie nowym prezesem BondSpot SA, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował BondSpot w komunikacie.

- ABC Data, która objęła udziały w BizneslinkCO za aport w postaci domeny internetowej i znaku towarowego, nie planuje kolejnych transakcji ze spółkami powiązanymi z MCI. Dystrybutor podtrzymuje, że przejęcia mają być ważnym czynnikiem rozwoju, ale nie będzie się spieszyć w decyzjach. Spółka nie rozważa propozycji ugody w sporze z ZAiKS.

d2t0zdc

- NTT System, podpisał umowę dystrybucyjną z Haier Poland, przedstawicielem firmy Haier Electrical Appliances, jednego z największych światowych producentów sprzętu RTV AGD - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Bank Pocztowy, który jest w trakcje emisji obligacji skierowanych do inwestorów indywidualnych, ocenia, że wszystkie oferowane obligacje będą objęte zapisami - poinformował PAP Szymon Midera, prezes banku.

- NWZ ATM powołało do rady nadzorczej Piotra Misztala - podała spółka w komunikacie.

- Polskie firmy energetyczne jak PGNiG, Orlen czy Lotos są partnerami, na których irańskie firmy mogą liczyć w sprzedaży czy eksploatacji złóż ropy i gazu - zapewnił w poniedziałek wiceminister energii Michał Kurtyka. Dodał, że możemy Iranowi zaoferować zaawansowane technologie medyczne.

d2t0zdc

- ZWZ Muzy zdecyduje o upoważnieniu zarządu spółki do skupu do 400 tys. akcji własnych, stanowiących do 20 proc. kapitału zakładowego - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 25 czerwca.

- ED Invest chce wypłacić z zysku za 2015 rok 1,24 mln zł dywidendy, czyli 0,1 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Asseco Poland porozumienie, na mocy którego pełnia autorskich praw majątkowych do oprogramowania narzędziowego wspierającego eksploatację Kompleksowego Systemu Informatycznego przeszła na ZUS - podał zakład w komunikacie.

- Akcjonariusze notowanej na rynku NewConnect spółki Automatyka-Pomiary-Sterowanie zdecydowali o wypłacie 0,16 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 rok - podała spółka w komunikacie.

d2t0zdc

- Orion Investment wznawia publiczną ofertę do 200 tys. akcji serii G - podał Orion Investment w komunikacie.

- Akcjonariusze ZPUE zdecydowali o wypłacie 20,1 mln zł dywidendy z zysku za 2015 rok - podała spółka w komunikacie. To daje 14,33 zł dywidendy na akcję zwykłą oraz 14,88 zł dywidendy na akcję uprzywilejowaną.

- Akcjonariusze APS Energia zdecydowali o wypłacie 0,02 zł dywidendy na akcję z zysku za rok 2015. W sumie na dywidendę trafi 563,7 tys. zł - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2t0zdc

Podziel się opinią

Share

d2t0zdc

d2t0zdc