Trwa ładowanie...
d2qwirk

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- JSW ma porozumienie z obligatariuszami. Uzgodniła warunki dalszej działalności i spłaty obligacji na kwotę 700 mln zł oraz 163,8 mln USD. Nowy harmonogram zakłada obniżenie pierwotnie uzgodnionej kwoty w początkowym okresie i wydłużenie spłat o 5 lat, czyli do 2025 r. - podała spółka w komunikacie.

Share
d2qwirk

- Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 873,5 mln zł z 702,9 mln zł rok wcześniej - podał bank w raporcie półrocznym. Zysk banku okazał zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 861 mln zł.

- PKO BP kończy prace nad nową strategią, optymistycznie ocenia wyniki biznesowe w III kwartale. PKO Bank Hipoteczny planuje w III kwartale 2016 roku wyjść na rynek z emisją hipotecznych listów zastawnych - poinformował Zbigniew Jagiełło, prezes banku.

- Aktualny portfel zamówień grupy Polimex-Mostostal ma wartość 3,7 mld zł, z tego 1,4 mld zł przypada na II połowę 2016 r., a 1,5 mld zł na 2017 r. - poinformowała spółka w raporcie półrocznym.

d2qwirk

- Synektik może zakończyć II fazę badań klinicznych nad kardioznacznikiem MPI i zawrzeć porozumienia z partnerami ws. jego komercjalizacji jeszcze w 2017 r. - poinformował PAP wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość - w 2016 roku spodziewa się dużo lepszych wyników rdr.

- Grupa Wittchen, zajmująca się sprzedażą galanterii, butów i odzieży skórzanej, optymistycznie ocenia perspektywy drugiego półrocza, liczy na udany czwarty kwartał. Chce utrzymać stosunek kosztów sprzedaży do sprzedaży ogółem na podobnym poziomie rok do roku - poinformowała PAP Monika Brzozowska, dyrektor finansowy spółki.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w poniedziałek prospekt emisyjny spółki Celon Pharma, co oznacza, że pierwsze jej notowanie na GPW możliwe jest jesienią tego roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rozmowy PZU z włoskim UniCredit w sprawie przejęcia akcji Banku Pekao powinny zakończyć się do końca października, a ustalenia wokół ceny transakcji krążą między 3 a 3,5 mld euro - poinformował Financial Times, nie podając źródła swoich informacji.

d2qwirk

- XTB, który w drugim kwartale mocno odczuł w wynikach wzrost kosztów operacyjnych i niższą zmienność na rynkach, nie zamierza dalej zwiększać kosztów w drugim półroczu. Liczy też na poprawę zmienności, która decyduje o przychodach firmy.

- Tauron planuje przedstawić szczegóły nowej strategii grupy na lata 2016-25 w poniedziałek, 5 września - wynika z zaproszenia na konferencję grupy.

- Kruk, który w 2016 r. przeznaczył już na inwestycje w portfele nieruchomości ok. 900 mln zł, może wydać na ten cel do końca roku jeszcze 200-500 mln zł - poinformował prezes Piotr Krupa. Dodał, że czynniki, które obciążyły wynik netto w II kwartale nie będą widoczne w II połowie roku.

- Zetkama jesienią może powrócić do rozpatrywania kolejnych projektów akwizycyjnych - poinformował prezes spółki Leszek Jurasz. Do przejęć mogłoby dojść najwcześniej w 2017 r. Spółka jest zainteresowana podmiotami generującymi przychody od kilkudziesięciu do 100 mln zł.

d2qwirk

- Spółka za grupy Marvipol i Panattoni Europe zrealizują trzy projekty magazynowo-logistyczne w ramach kompleksu zlokalizowanego w gminie Grodzisk Mazowiecki. Budowa obiektów ma się zakończyć w 2018 r. Wówczas ruszą także negocjacje w sprawie sprzedaży kompleksu - podał Marvipol w komunikacie.

- Reino Dywidenda Plus, spółka rynku wynajmu nieruchomości, wznawia ofertę publiczną akcji. Budowa księgi popytu ruszy 9 września. Spółka chce pozyskać z rynku do 300 mln zł - podał Reino Dywidenda Plus w komunikacie prasowym.

- Neuca ocenia, że dynamika hurtu aptecznego w II półr. 2016 r. może wynieść ponad 5 proc., czyli więcej niż zakładany w prognozie zysku netto spółki wzrost o 1-3 proc. - wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Sucharskiego. Neuca wydała już cały tegoroczny CAPEX na rozwój sieci przychodni, ale planuje przejąć jeszcze kilka "pojedynczych sztuk".

- Quantum Qguar w ramach wezwania na 235.000 akcji spółki Quantum Software kupił 15.501 akcji - podał pośredniczący w wezwaniu DM BDM.

- NWZ Open Finance zdecydowało o emisji do 20 mln akcji serii E. Środki z emisji trafią na wykup części akcji Open Finance TFI, a także na spłatę zadłużenia - poinformował PAP Przemysław Guberow, prezes spółki.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2qwirk

Podziel się opinią

Share
d2qwirk
d2qwirk