Trwa ładowanie...
d3foyzc

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Przychody grupy LPP ze sprzedaży w marcu 2017 roku wyniosły ok. 466 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 12 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła ok. 60 proc. i była niższa o 8 pkt. proc. w stosunku do marży zrealizowanej w marcu roku poprzedniego.

Share
d3foyzc

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w marcu 2017 r. wyniosły ponad 317 mln zł i były o 50,2 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- KGHM w lutym 2017 roku zapłacił 156,113 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Wynik netto Polskiego Banku Komórek Macierzystych wzrósł w 2016 roku o 31 proc., do 23,6 mln zł. Spółka zakłada, że część zysku trafi do akcjonariuszy w formie dywidendy.

d3foyzc

- PBKM przygląda się kilku firmom w Europie i nie wyklucza akwizycji w 2017 r. - poinformował prezes PBKM Jakub Baran. Dodał, że w nadchodzących kwartałach spółce uda się utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu liczby przechowywanych próbek komórek macierzystych lub tkanek. PKBM chce dywersyfikować źródła przychodów m.in. poprzez rozwój segmentu ATMP.

- Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu działki w Edynburgu za 900 tys. funtów netto. Na inwestycji o powierzchni ok. 0,1 ha, zlokalizowanej przy London Road, zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący ok. 30 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2,1 tys. mkw - podała spółka w komunikacie.

- Kurs akcji M-Trans wzrósł w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 100 proc. do 0,70 zł.

- Banki udzieliły w lutym kredytów na nieruchomości mieszkaniowe o wartości 3.576 mln zł - podał NBP.

d3foyzc

- PKO BP otworzył oddział w Czechach, którego działalność koncentruje się na obsłudze klientów korporacyjnych - poinformował bank w komunikacie.

- Lokum Deweloper sprzedał w pierwszym kwartale 2017 roku 117 lokali wobec 172 lokali rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Sfinks będzie dążyć do wypłaty dywidendy w okresie objętym nową strategią, czyli do 2022 roku - poinformował prezes Sylwester Cacek.

- Sfinks Polska pracuje nad stworzeniem własnej marki delivery, chciałby ruszyć z dostawami jeszcze w I półroczu tego roku - poinformował PAP Biznes prezes Sylwester Cacek.

d3foyzc

- Sfinks Polska pracuje nad nową marką własną w segmencie fast casual dining - poinformował prezes Sylwester Cacek. Restauracje miałyby powstać w efekcie przekształcenia części mniejszych restauracji marki Sphinx.

- Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła rdr w marcu 2017 roku o około 1,6 proc. do 213 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Przychody ze sprzedaży towarów za okres styczeń-marzec wyniosły 587 mln zł i były wyższe rdr o 2,7 proc.

- Spółka Maxcom, producent i dystrybutor klasycznych telefonów komórkowych w Europie, w związku z planowaną ofertą publiczną akcji, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Wikana zawarła w I kwartale 2017 r. umowy deweloperskie i przedwstępne na 65 lokali wobec 51 przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

d3foyzc

- Przychody netto grupy GetBack w 2016 roku wyniosły 422,7 mln zł, czyli wzrosły 104,5 proc. rdr, a zysk netto wyniósł 200,3 mln zł, co oznacza wzrost o 66,5 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Portfel zamówień grupy Vistal Gdynia na koniec 2016 roku wyniósł 500,5 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 34 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Plan inwestycyjny Vistalu Gdynia na 2017 rok zakłada wydatki rzędu 9,96 mln zł. Grupa liczy na poprawę marż na rynku infrastruktury krajowej od 2018 roku.

- Aforti Holding rozpoczęło rozmowy dotyczące przejęcia podmiotu działającego w branży leasingowej oraz finansowania pojazdów - poinformowała spółka w poniedziałkowym komuniakcie.

- Valivala Holdings B.V., spółka zależna Ferrovial Agroman International, sprzedała 1 mln akcji Budimeksu - poinformował Budimex w komunikacie.

d3foyzc

- Grupa Vantage Development sprzedała 253 lokale w I kwartale 2017 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Oferta Torpolu za 149,7 mln zł, która wcześniej została wybrana jako najtańsza w przetargu PKP PLK dotyczącym rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Szczecinek - Runowo Pomorskie, nie została uznana jako najkorzystniejsza - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3foyzc

Podziel się opinią

Share
d3foyzc
d3foyzc