Trwa ładowanie...
d1n2om1
20-06-2016 17:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PGNiG nie zamierza na razie realizować drugiej z planowanych spotowych dostaw gazu - powiedział dziennikarzom Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG. Być może powróci do tych planów jesienią. Spółka zamierza od stycznia uruchomić biuro tradingowe. Chce oferować gaz nie tylko w kraju, ale i m.in. na Ukrainie i na Węgrzech.

Share
d1n2om1

- Wkrótce ma zostać przedstawiony projekt ustawy dotyczący socjalizacji kosztów terminala LNG - powiedział na konferencji Michał Kurtyka, wiceminister energii. Resort chce, by taryfy PGNiG obowiązujące od stycznia 2017 r. uwzględniały socjalizację kosztów.

- Byli szefowie PGNiG, którzy - zgodnie z rekomendacją obecnego zarządu spółki - mieliby nie otrzymać absolutorium na najbliższym walnym, nie zgadzają się z zarzutami aktualnych władz spółki. W przesłanym mediom oświadczeniu piszą, że argumenty obecnego szefostwa są "pozamerytoryczne".

- Porozumienie pozwalające na podjęcie decyzji inwestycyjnej dot. budowy połączenia Polski ze złożami gazu na szelfie norweskim ma zapaść do końca br. - zapowiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

- PGNiG podpisało w poniedziałek list intencyjny z Discovery Polska ws. ewentualnej eksploatacji złóż marginalnych ropy i gazu w rejonie Karpat. Zdaniem Głównego Geologa Kraju Mariusza Oriona Jędryska to szansa na zatrzymanie miejsc pracy oraz transfer nowych technologii.

d1n2om1

- Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Haitong Bank podpisały porozumienie o współpracy zakładające m.in. wymianę informacji na temat sytuacji na rynkach kapitałowych w celu wspierania ich rozwoju. Analogiczne porozumienie GPW zawarła również ze Stowarzyszeniem Chińskich Instytucji Finansowych w Hong Kongu - poinformowała giełda w komunikacie prasowych.

- Aleksander Grad złożył rezygnację z funkcji prezesa ZE PAK i pełniącym obowiązki prezesa został Adam Kłapszta - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ronson rozpoczął sprzedaż 45 mieszkań w ramach IV etapu Chilli City w Tulcach pod Poznaniem - poinformował deweloper w komunikacie.

- Działający na rynku windykacyjnym Kredyt Inkaso rozwija działalność na rynkach zagranicznych i wchodzi na rynek chorwacki, gdzie do końca 2016 roku chce kupić pierwsze portfele kredytowe. Nowym kierunkiem rozwoju spółki będzie rynek serbski - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele spółki.

d1n2om1

- Magis Software, spółka zależna Formuli Systems z grupy Asseco, podpisał umowę nabycia za około 21 mln USD 60 proc. akcji izraelskiej spółki Roshtov Software Industries Ltd. Magic będzie miał opcję zwiększenia zaangażowania do 100 proc. - podała spółka w komunikacie.

- Polska Grupa Energetyczna podała szacunkowe dane operacyjne i sprzedażowe za styczeń-maj 2016 roku, zgodnie z którymi produkcja energii elektrycznej w grupie wyniosła 21,4 TWh, wolumen sprzedaży detalicznej sięgnął 17,8 TWh, a wolumen dystrybuowanej energii 14,2 TWh - podała spółka w komunikacie.

- Walne Zgromadzenie spółki Wojas zdecydowało, by zysku za 2015 rok przeznaczyć na dywidendę 1,27 mln zł, co daje 0,10 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Livechat Software rekomenduje wypłatę dywidendy z jednostkowego zysku za rok obrotowy 2015/16 w wysokości 1,08 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d1n2om1

- Notowana na NewConnect spółka telekomunikacyjna SferaNET szacuje, że w tym roku wypracuje 800 tys. zł zysku EBITDA oraz 2,7 mln zł przychodów ze sprzedaży - podała firma w komunikatach.

- Aegon PTE, zarządzające otwartym funduszem emerytalnym Aegon OFE podpisało umowę, zgodnie z którą przejmie zarządzanie funduszem emerytalnym zarządzanym obecnie przez Nordea PTE - podał Aegon w komunikacie prasowym.

- Akcjonariusze Stalproduktu zdecydowali o wypłacie 3 zł dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1n2om1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2om1
d1n2om1