Trwa ładowanie...
d4uyx75

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Banki komercyjne, które osiągnęły w ubiegłym roku zysk, na wypłatę dywidendy przeznaczyły około 5 mld zł, czyli 39,7 proc. zysku za 2015 r. Poziom adekwatności kapitałowej banków jest nadal zadowalający - poinformowała w raporcie Komisja Nadzoru Finansowego.

Share
d4uyx75

- Pośrednik finansowy Expander, który obecnie ma 13-proc. udział na rynku sprzedaży kredytów hipotecznych, liczy na dalszy wzrost w tym segmencie i chce w 2016 roku sprzedać tych kredytów za ponad 4,6 mld zł - poinformował PAP Adrian Jarosz, prezes Expander Advisors.

- Sędzia komisarz na wniosek zarządcy przedłużył czas na sporządzenie przez Action planu restrukturyzacyjnego i spisu wierzycieli do 31 października 2016 r. - podał Action w komunikacie.

- Groclin zakłada, że dobra koniunktura w branży motoryzacyjnej utrzyma się w ciągu najbliższych dwóch lat. Spółka do końca roku zdecyduje, czy dokończy budowę zakładu na Ukrainie. Produkcja w tym kraju ma stanowić 70 proc. produkcji firmy ogółem.

- W ocenie zarządu Projprzemu cena w wezwaniu na akcje spółki w wezwaniu ogłoszonym przez Grupę Kapitałową Immobile znacznie odbiega od wartości godziwej spółki - podał Projprzem w komunikacie.

d4uyx75

- PLL LOT uzyskał zgodę od Rosji na dodatkowe przeloty nad Syberią. Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował w poniedziałek, że zawarto z Rosją korzystne porozumienie dla przewoźnika.

- Grupa Marvipol kupiła w Warszawie działkę o powierzchni 8 tys. m kw. za 11,2 mln zł. Powstanie na niej salon Jaguar Land Rover - podała spółka w komunikacie.

- Katowicki Holding Węglowy (KHW) zakontraktował już prawie dwie trzecie węgla z przyszłorocznej produkcji. Spółka spodziewa się, że w 2017 r. - po raz pierwszy od kilku lat - średnia cena węgla z KHW wzrośnie, a przychody ze sprzedaży w pełni pokryją koszty produkcji.

- Enea i Energa mają list intencyjny w sprawie współpracy przy przygotowaniu, realizacji i eksploatacji bloku węglowego klasy 1.000 MW w Elektrowni Ostrołęka - podały spółki w komunikatach. Energa podpisała też list intencyjny z Polską Grupą Górniczą w sprawie długoterminowych dostaw węgla kamiennego.

d4uyx75

- Akcjonariusze Synthosu zdecydowali o zmniejszeniu kapitału zapasowego utworzonego z zysków lat poprzednich i przesunięciu uzyskanej kwoty 1,094 mld zł na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na dywidendę.

- Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie ustalenia IV programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 500 mln zł, w ramach którego spółka może emitować obligacje publiczne w złotych lub w euro - podał Kruk w komunikacie.

- Zespół orzekający Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie umorzył w całości postępowanie z powództwa Clean&Carbon Energy przeciwko Komputronikowi o zapłatę 28,5 mln zł wraz z odsetkami - podał Komputronik w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d4uyx75

Podziel się opinią

Share
d4uyx75
d4uyx75