Trwa ładowanie...
d4exd3o
d4exd3o

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG w IV kw. 2014 r. wyniósł 6,82 mld m sześc. wobec 4,48 mld m sześc. w analogicznym okresie ubiegłego roku - podała spółka w komunikacie. Wydobycie gazu spadło rdr do 1,14 mld m sześc. z 1,22 mld m sześc.
Share
d4exd3o

- W zaktualizowanej strategii KGHM zakłada, że do 2020 r. roczna produkcja wyniesie ponad 1 mln ton miedzi ekwiwalentnej ze wsadów własnych, a EBITDA wzrośnie o 70 proc. w stosunku do 2014 r. - podał koncern w komunikacie. KGHM planuje także obniżenie kosztu gotówkowego C1 o około 10 proc. w stosunku do 2014 r.

- Górnicy z należącej do KGHM chilijskiej kopalni Sierra Gorda głosują za rozpoczęciem strajku - podała agencja Bloomberg.

- Zarząd AC rekomenduje wypłatę 2,3 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok, tyle samo co rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

d4exd3o

- Rozpoczęło się dwudniowe referendum, w którym pracownicy JSW mają zdecydować, czy rozpocząć akcję protestacyjną. Zarząd tłumaczy, że formalną przyczyną sporu ze związkowcami jest odebranie pracownikom administracji posiłku profilaktycznego. Przekonuje, że chce chronić miejsca pracy, ale musi zwiększać efektywność.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4exd3o

Podziel się opinią

Share
d4exd3o
d4exd3o