Trwa ładowanie...
d2p1bv5

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PGNiG będzie kontynuować program poprawy efektywności zapoczątkowany przez poprzedni zarząd, ale w nowej odsłonie. Spółka chce odzyskać część rynku, bo wolumeny utracone w wyniku liberalizacji są większe niż można się było spodziewać. Gotowa jest oferować większe rabaty wobec dużych odbiorców gazu.
Share
d2p1bv5

- Nowy prezes PGNiG nie zamierza wprowadzać rewolucyjnych zmian w działalności spółki. Głównym celem pozostanie poprawa zarządzania grupą i działania w kierunku wzrostu wyników. Możliwe są jednak większe wydatki na inwestycje i stopniowy wzrost krajowego wydobycia.

- PGNiG jest gotów wypłacić wyższą niż rok wcześniej dywidendę z zysku za 2015 rok, jeśli takie będzie oczekiwanie ze strony Skarbu Państwa - powiedział PAP prezes spółki Piotr Woźniak.

- PGNiG chce kupować aktywa wydobywcze za granicą, w Norwegii, a być może i w innych regionach, jak np. Ameryka Północna. Spółka poczeka jednak z ostatecznymi decyzjami na dalszy spadek cen surowców, by przejmować jak najtaniej - poinformował PAP Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

d2p1bv5

- Polkomtel, spółka zależna Cyfrowego Polsatu, będzie inwestował w dalszy rozwój sieci w oparciu o obecnie posiadane i wykorzystywane częstotliwości - poinformował w komunikacie Cyfrowy Polsat.

- NWZ FBSerwis podjęło uchwałę ws. podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii D. Akcjonariusze spółki: Budimex i Ferrovial Services International za akcje serii D zapłacą łącznie 85 mln zł - podała spółka w komunikacie. Pozyskane środki FBSerwis wyda na finansowanie kontraktów, planuje też kolejne przejęcia.

- Sigvaris Holding ogłasza przymusowy wykup 111.024 akcji Pani Teresa Medica, uprawniających do 3,61 proc. głosów na WZ tej spółki, po 15,45 zł za papier - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2p1bv5

Podziel się opinią

Share
d2p1bv5
d2p1bv5