Trwa ładowanie...
dpirlot

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Resort skarbu do końca kwietnia lub na początku maja chce mieć krótką listę inwestorów zainteresowanych udziałami w Nowej Kompanii Węglowej - poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

Share
dpirlot

- Nowa Kompania Węglowa będzie potrzebować jeszcze ok. 2 mld zł finansowania do końca pierwszego półrocza 2016 roku - poinformował prezes KW Krzysztof Sędzikowski. Cele Nowej KW do 2017 roku obejmują osiągnięcie 2,19 mld zł EBITDA, sprzedaż ponad 28 mln ton węgla rocznie i koszt wydobycia około 200 zł/tonę.

- Transakcja sprzedaży przez Kompanię Węglową kopalni Brzeszcze możliwa jest w marcu - kwietniu - poinformował prezes KW Krzysztof Sędzikowski.

- Do rozpoczętego w PKN Orlen w ramach restrukturyzacji Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) pracowników zgłosiło się 246 osób, czyli o 66 więcej niż zakładano. Wszystkie złożone przez pracowników wnioski w sprawie odejść zostały zaakceptowane.

dpirlot

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w lutym 2015 r. wyniosły 102,9 mln zł, czyli były o 22,2 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Warimpex zamknął transakcję sprzedaży biurowców Jupiter 1 i Jupiter 2 z projektu Airportcity w Sankt Petersburgu. Łączna wartość transakcji wynosi ok. 70 mln euro - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Zarząd Minoksu rekomenduje, by z zysku za 2014 r. spółka wypłaciła w formie dywidendy 2,19 mln zł, czyli 1 gr na akcję - podał Minox w komunikacie.

- Przychody grupy LPP ze sprzedaży w lutym 2015 roku wyniosły około 285 mln zł, czyli były o ok. 7 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

dpirlot

- Ronson wprowadza do sprzedaży drugi etap osiedla Moko na warszawskim Mokotowie, w ramach którego powstanie 160 mieszkań - podała spółka w komunikacie prasowym. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2016 r.

- Rank Progress wybrał Mirbud, jako generalnego wykonawcę Galerii Aviator w Mielcu. Prace budowalne mają ruszyć do 9 marca. Umowa opiewa na 56 mln zł netto - podał Rank Progress w komunikatach.

- Oglądalność kanału TVN w grupie wszyscy 4+ spadła w lutym 2015 roku do 10,8 proc. z 11,7 proc. rok wcześniej - podał TVN na stronie internetowej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

- AB w trzecim kw. roku obrotowego 2014/15 r. zakłada dalsze dynamiczne wzrosty wyników. Grupa chce wykorzystać obecną sytuację rynkową i umocnić się na rynkach Czech i Słowacji - poinformowali przedstawiciele spółki.

dpirlot

- Fundusze zarządzane przez Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w akcje Grodna i mają obecnie 9,74 proc. kapitału zakładowego i 5,12 proc. głosów na WZ tej spółki - podało Grodno w komunikacie.

- Klienci BZ WBK Asset Management mają 4,95 proc. akcji i głosów na WZ Atende - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dpirlot

Podziel się opinią

Share
dpirlot
dpirlot