Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

25.01.2016 17:40

- Asseco Poland planuje kontynuację dotychczasowej polityki dywidendowej. Spółka obecnie nie pracuje nad akwizycjami, które mogłyby zostać sfinalizowane w najbliższych miesiącach. Wydatki na przejęcia w 2016 r. będą istotnie niższe od wartości zakupów z 2015 r. - poinformował PAP prezes spółki Adam Góral.

- Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał 19 decyzji rezerwacyjnych dotyczących częstotliwości 800 i 2600 MHz - podał urząd w komunikacie.

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wypowiedziało umowę z agencją ratingową Standard&Poor's, która dotyczyła oceny kredytowej spółki oraz obligacji wyemitowanych przez PGNiG Finance AB - poinformowało PGNiG w komunikacie.

- Quantum Qguar kupił w ramach wezwania 150.386 akcji Quantum Software po 6,50 zł za jedną akcję - poinformowała Quantum Software w komunikacie.

- Agora kupiła 106 udziałów w spółce GoldenLine, stanowiących 53 proc. jej kapitału zakładowego oraz dających prawo do takiej samej liczby głosów na walnym - podała Agora w komunikacie. Łączna cena nabycia udziałów wyniosła 8,48 mln zł.

- Szacowana strata z tytułu ponownej wyceny zakupionych w 2011 r. udziałów GoldenLine w wysokości około 5,5 mln zł powiększy koszty finansowe i obciąży skonsolidowane sprawozdanie finansowe Grupy Agora za pierwszy kwartał 2016 r. - poinformowała Agora w komunikacie.

- Elektrobudowa prognozuje, że w 2016 roku wypracuje na poziomie całej grupy kapitałowej 50,9 mln zł zysku netto oraz 1,122 mld zł przychodów - wynika z prognoz, opublikowanych przez spółkę.

- Ministerstwo Rozwoju wyraziło zgodę na wydłużenie terminu realizacji przez Biomed-Lublin inwestycji w fabrykę w Mielcu, która ma ruszyć z końcem marca 2017 r. - podała spółka w komunikacie.

- Działające w Katowickim Holdingu Węglowym związki zawodowe zapowiedziały rozpoczęcie procedury sporu zbiorowego w razie niewypłacenia przez spółkę nagród rocznych do 5 lutego. Holding akcentuje, że nie ma pieniędzy i proponuje wypłatę głównej części nagrody w lipcu.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także