Trwa ładowanie...
dram0e9

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Skonsolidowany zysk netto Banku Millennium w II kwartale 2015 roku wzrósł do 165,2 mln zł ze 164 mln zł rok wcześniej - podał bank w raporcie. Zysk netto banku okazał się 11 proc. wyższy od konsensu PAP na poziomie 149,1 mln zł.

Share
dram0e9

- Orange Polska w drugim kwartale wypracowało 959 mln zł zysku EBITDA wobec 901,8 mln zł konsensusu. Przychody grupy sięgnęły 3,013 mld zł wobec oczekiwanych przez analityków 2,96 mld zł. Zysk netto wyniósł 126 mln zł wobec 86,5 mln zł konsensusu.

- Wyniki Banku Millennium w II połowie roku będą podobne do odnotowanych w pierwszym półroczu - ocenił Joao Bras Jorge, prezes banku. Millennium wciąż analizuje powołanie banku hipotecznego.

- Akcjonariusze Grajewa przegłosowali uchwałę w sprawie emisji do 40 mln nowych akcji na kupno udziałów w Pfleiderer GmbH - podała spółka w komunikacie.

dram0e9

- Serinus wznowił produkcję na tunezyjskim polu Sabria. Protesty lokalnych społeczności ustały po porozumieniu z tamtejszym rządem, co umożliwiło odblokowanie zamrożonych pod koniec maja prac na koncesji.

- Serinus szuka partnera do koncesji Satu Mare w Rumunii. Rozmowy trwają - poinformował PAP Jakub Korczak, wiceprezes spółki. Pod koniec tego roku mogą rozpocząć się wiercenia na terenie koncesji.

- Biuro Inwestycji Kapitałowych, deweloper powierzchni komercyjnych planuje przeprowadzenie w IV kwartale oferty publicznej, a następnie debiut na GPW - podała spółka w komunikacie. Wartość oferty może wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.

- Trakcja złożyła najniższe oferty w przetargach o łącznej wartości 830 mln zł i liczy, że podpisanie umów wynikających z tych postępowań wypełni portfel zamówień na 2016 r. - poinformował prezes spółki Jarosław Tomaszewski. Od połowy czerwca grupa zakontraktowała roboty na kwotę ok. 700 mln zł.

dram0e9

- Trakcja podpisała umowę z PKP PLK na modernizację trasy Warszawa-Czachówek Południowy - podały PKP PLK w komunikacie. Wartość kontraktu wynosi 376 mln zł netto (462 mln zł brutto).

- i2 Development, wrocławski deweloper, zdecydował się na IPO i debiut na rynku głównym GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów zł - poinformował na konferencji Marcin Misztal, wiceprezes spółki. Dodał, że grupa chce przeznaczać na dywidendę min. 50 proc. zysku i może wypłacić ją już za 2015 rok.

- O 37 proc. wzrósł w pierwszym półroczu br. zysk netto PERN "Przyjaźń" - poinformowała w poniedziałek spółka. Przez pierwsze sześć miesięcy 2015 r. PERN "Przyjaźń" wypracowało blisko 163 mln zysku netto.

dram0e9

Podziel się opinią

Share
dram0e9
dram0e9