Trwa ładowanie...
d27t0al
d27t0al

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Grupa Wirtualna Polska zawarła umowę nabycia 100 proc. akcji Enovatis, właściciela portali turystycznych wakacje. pl i easygo. pl - podała spółka w komunikacie. Wartość transakcji wynosi 83,6 mln zł.
Share
d27t0al

- Agencja Moody's Investors Service potwierdziła rating dla Energi na poziomie "Baa1" z perspektywą stabilną - poinformowała spółka w komunikacie.

- Walne zgromadzenie akcjonariuszy KGHM zajmie się 18 stycznia zmianami w radzie nadzorczej - wynika z projektów uchwał na walne.

- Szczegóły dotyczące spółek, które będą brały udział w budowaniu Nowej Kompanii Węglowej powinny pojawić się na przełomie stycznia i lutego 2016 roku - poinformował w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d27t0al

- Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zawarła porozumienie z inwestorem finansowym w sprawie wstępnych warunków potencjalnego finansowania typu mezzanine i inwestycji kapitałowej w spółkę - podał Biomed-Lublin w komunikacie.

- Zarząd Interbud-Lublin zdecydował o rozpoczęciu prac nad sporządzeniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

- Zgromadzenie wierzycieli Budopolu-Wrocław zatwierdziło układ obejmujący restrukturyzację i konwersję zobowiązań - podała spółka w komunikacie.

- Asseco Poland chce przymusowo kupić 2,09 proc. akcji Infovide-Matrix po 6,01 zł za akcję - podał pośredniczący DM PKO BP. GPW zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami spółki od 21 grudnia.

d27t0al

- Bankowy Fundusz Gwarancyjny w procesie restrukturyzacji SKOK Wesoła wsparł PKO BP dotacją w wysokości 278,9 mln zł - poinformował BFG w komunikacie.

- Admiral Boats planuje przeprowadzić publiczną emisję akcji o wartości do 4 mln zł m. in. na zakup maszyn produkcyjnych - poinformował PAP Andrzej Bartoszewicz, prezes spółki. Jak dodał, decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona w I kw. 2016 roku. Prezes podtrzymał, że przeniesienie notowań na rynek główny GPW jest możliwe w 2016 roku.

- Portfel zamówień Admiral Boats do końca maja 2016 roku przekroczył tegoroczną sprzedaż - poinformował PAP Andrzej Bartoszewicz, prezes spółki. Jak dodał, sprzedaż łodzi powinna rosnąć rdr o 3-5 proc.

- Konsorcjum Qumaka i Engave podpisało kontrakt w Ministerstwie Finansów na rozbudowę oprogramowania VMware, a konsorcjum Asseco Poland i Dahliamatic zdobyło kontrakt na sprzedaż licencji na oprogramowanie Oracle - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

d27t0al

- Walne Ronsona zdecydowało o wypłacie 0,04 zł dywidendy na akcję za 2014 r. Łącznie na dywidendę trafi blisko 10,9 mln zł z części kapitału zapasowego, powstałego z zysków zatrzymanych - podał deweloper w treści uchwał podjętych przez WZ.

- Proponowane zwolnienia niektórych instytucji finansowych z płacenia nowego podatku to pomoc publiczna w rozumieniu Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - ocenia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w stanowisku do projektu ustawy.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d27t0al

Podziel się opinią

Share
d27t0al
d27t0al