Trwa ładowanie...
d3obpou

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Nałożony na Bank Handlowy dodatkowy bufor instytucji o znaczeniu systemowym nie wpłynie na dynamikę akcji kredytowej banku i poziom wypłacanej dywidendy - poinformował PAP prezes banku Sławomir Sikora.

Share
d3obpou

- LG Chem zainwestuje w Polsce ponad 1,3 mld zł w budowę fabryki baterii do samochodów elektrycznych - podało w komunikacie Ministerstwo Rozwoju. Zakład ma powstać w Kobierzycach koło Wrocławia.

- Wyniki audytu spółek Skarbu Państwa będą najwcześniej za kilka tygodni - poinformował w środę minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Dodał, że główna część materiałów ze spółek spłynęła; do końca tygodnia ma dotrzeć komplet materiałów do analizy.

- Kontrakt ZUE z PSE za 577 mln zł brutto dotyczący budowy linii elektroenergetycznej 400 kV na odcinku Kozienice-Ołtarzew nie jest zagrożony w sensie formalno-prawnym - poinformował PAP prezes ZUE Wiesław Nowak. Jak ocenił, sytuacja na rynku infrastruktury kolejowej poprawia się, a rok 2017 może "nie być taki zły, jak się wstępnie wydawało".

d3obpou

- PGE GiEK potwierdziła, iż jest zainteresowana realizacją inwestycji na złożu "Gubin 2" i liczy, że uzyska koncesję na wydobycie w III kw. 2017 roku - podało Ministerstwo Energii w odpowiedzi na interpelację poselską.

- Konsorcjum Erbudu i Yara podpisało z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontrakt o wartości 63,9 mln zł netto na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin dla dwóch kotłów Benson OP-206 wraz z modernizacją podgrzewaczy wody, wentylatorów spalin i obrotowych podgrzewaczy powietrza - poinformowała spółka w komunikacie.

- Budimex Nieruchomości w trzecim kwartale 2016 roku przedsprzedał z uwzględnieniem rezygnacji 409 mieszkań w porównaniu do 358 mieszkań w analogicznym okresie 2015 r. Sprzedaż notarialna w III kw. wyniosła 233 mieszkania wobec 53 przed rokiem - poinformował PAP Krzysztof Kozioł, rzecznik Budimeksu.

- Ronson sprzedał w III kwartale 2016 r. 183 lokale netto wobec 248 lokali rok wcześniej. W tym czasie deweloper przekazał klientom klucze do 239 mieszkań, co oznacza wzrost o 32 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie. W całym 2016 r. Ronson planuje przekazać ponad 900 lokali, a sprzedać ich około 800, czyli mniej niż wcześniej zakładano.

d3obpou

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w sierpniu 151,1 tys. sztuk i było o 13,49 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest z kolei o 6,1 proc. niższy - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

- Exact Systems, spółka z grupy Work Service, złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną akcji oraz ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - podała spółka w komunikacie.

- Bank Gospodarstwa Krajowego wypowiedział umowy kredytowe InPost Canada, spółce z grupy Integera, w związku z czym Integer może rozwiązać kontrakt eksportowy z tą spółką - podała grupa w komunikacie.

- Apator wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy za 2016 rok w wysokości 11,59 mln zł, czyli 0,35 zł brutto na akcję - podała spółka w komunikacie.

d3obpou

- Konsorcjum Famuru i Kopex Machinery podpisało kontrakt na dostawę wysokowydajnego kompleksu ścianowego wraz z wyposażeniem dla Nowe Brzeszcze Grupa Tauron - podał Famur w komunikacie. Wartość zlecenia to 72,4 mln zł.

- Asseco Poland, które w sierpniu zainwestowało w niewielką spółkę Modulus, współpracę ze startupami postrzega jako jedną z dróg pozyskiwania innowacji. Informatyczna grupa przygląda się startupom w poszukiwaniu innowacyjnych produktów oraz zespołów o nieprzeciętnym potencjale - podało Asseco w komunikacie.

- Skanska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych uzyskała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności związanej z tworzeniem i zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi - poinformowała Skanska w komunikacie.

- Fundusze inwestycyjne zarządzane przez PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zmniejszyły zaangażowanie w CD Projekcie do 4,04 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

d3obpou

- Grupa LC Corp sprzedała w ciągu trzech kwartałów 2016 r. 1.441 lokali wobec 1.329 przed rokiem - podała spółka w komunikacie.

- Producent detektorów podczerwieni Vigo System podpisał z BGK umowę ws. dofinansowania inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Całkowita kwota kosztów kwalifikowanych projektu realizowanego przez spółkę wynosi 21,94 mln zł, a wysokość dofinansowania 6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Robyg zakontraktowała w III kwartale 2016 r. 736 lokali, po uwzględnieniu rezygnacji klientów - podał deweloper w komunikacie.

- Zarząd 11 bit studios zdecydował o stworzeniu drugiego zespołu deweloperskiego, który będzie odpowiadał za produkcję kolejnej, po zapowiedzianym już "Frostpunku", gry. Docelowo zespół ma liczyć kilkadziesiąt osób - poinformowała spółka w komunikacie.

d3obpou

- Katowicki Holding Węglowy (KHW) przekaże całą swoją działalność mieszkaniową - w tym ok. 5 tys. mieszkań - do spółki zależnej. Formalnie odbędzie się to poprzez podział KHW. Tym samym majątek wart ponad 51,6 mln zł trafi do spółki mieszkaniowej.

- Wszystkie działania podejmowane przez Polską Grupę Górniczą (PGG) pozostają w zgodzie z biznesplanem zaakceptowanym przez obligatariuszy spółki oraz związki zawodowe. Dokument ten zakłada zrównoważenie finansowe spółki w 2017 r. - wynika z informacji Ministerstwa Energii.

- Sfinks odstąpił od negocjacji w sprawie nabycia od Cafe Contact oraz Inwento marek gastronomicznych "Meta Seta Galareta", "Meta Disco" i "Funky Jim" - podała spółka w komunikacie.

- Generali OFE wyniku rozliczenia transakcji sprzedaży akcji z 29 września zmniejszył udział w ogólnej liczbie głosów na walnym Action do poziomu poniżej 5 proc. Po rozliczeniu transakcji Generali OFE ma 841.438 akcji Action, które uprawniają do wykonywania 4,96 proc. głosów - podała spółka w komunikacie.

d3obpou

- Krokus Chem S.a.r.l. sprzedał wszystkie posiadane akcje Polwaksu i wyszedł z akcjonariat spółki - podał Polwax w komunikacie.

- Prezes Graala Bogusław Kowalski wraz z podmiotem zależnym Greenwich Investments oraz spółką GRWC Holdings Limited, zależną od jednego z funduszy grupy Abris podwyższyli cenę w wezwaniu na 4.493.005 akcji Graala, czyli do 32 zł za szt. z 26 zł poprzednio - podał pośredniczący w wezwaniu Haitong IB.

- Piotr Alicki złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie PKO BP. Powodem rezygnacji jest powołanie go na prezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej - podał bank w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou