Trwa ładowanie...
d2thm6i

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zarząd Energi rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2015 roku na dywidendę trafiło 202,9 mln zł, co da 0,49 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Share
d2thm6i

- Energa liczy na zwrot inwestycji w PGG w ciągu kilku lat. W nowej strategii grupy, która ma być gotowa po wakacjach, zapisane będą prawdopodobnie m.in. inwestycja w budowę bloku w Ostrołęce i akwizycje - poinformowali w środę przedstawiciele Energi.

- Zysk netto grupy Energa, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w pierwszym kwartale 2016 roku wyniósł 8 mln zł wobec prawie 352 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał stratę netto na poziomie 8,9 mln zł.

- Z zyskiem netto w wys. 307 mln zł, a więc porównywalnym do zeszłorocznego, zakończyła pierwszy kwartał 2016 roku Grupa Azoty - poinformowała spółka w środę na konferencji prasowej w Warszawie.

d2thm6i

- Zysk netto Grupy Azoty, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w I kwartale tego roku 272,4 mln zł wobec 276,1 mln zł przed rokiem i był niższy od konsensusu na poziomie 307,6 mln zł.

- Grupa Azoty rozważa zmianę źródła energii i wielkości elektrowni, którą planuje wybudować w Puławach. Obecne plany przewidują powstanie elektrociepłowni gazowej o mocy 400 MWe kosztem ponad 1,1 mld zł.

- KGHM w marcu zapłacił 93,867 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- Strata netto grupy BOŚ Banku w I kwartale 2016 roku wyniosła 12,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej strata wynosiła 0,7 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

d2thm6i

- Oponeo, internetowy dystrybutor opon i felg, chce w najbliższych latach zwiększać rokrocznie sprzedaż o 20-25 proc. Pierwsze cztery miesiące roku potwierdzają pozytywne trendy w wynikach. Spółka poza podstawową działalnością chce rozwijać inwestycje w startupy. Docelowo ma to być odrębna gałąź biznesowa.

- Akcjonariusze spółki Talex przegłosowali wypłatę 1,30 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Kurs akcji Gekoplastu, spółki przenoszącej notowania z rynku NewConnect, wzrósł w debiucie na rynku głównym GPW o 12,92 proc. do 13,55 zł.

- Jednym z kluczowych powodów ogłoszonego wezwania na akcje Redanu jest planowane wprowadzenie na GPW akcji spółki zależnej TXM, zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TXM textilmarket - podał Redan w komunikacie. Spółka liczy, że inwestorzy, którzy sprzedadzą papiery Redanu, zainwestują pozyskane środki w nową emisję TXM.

d2thm6i

- Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK Arka i wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości - poinformowała Komisja w komunikacie.

- Zarząd Prime Car Management rekomenduje, by spółka wypłaciła 65,5 mln zł dywidendy, czyli 5,5 zł na akcję.

- Budowa bloku w Ostrołęce mogłaby się rozpocząć w 2017 roku, ale Energa nie podjęła jeszcze decyzji korporacyjnych w sprawie inwestycji - poinformował prezes Energi Dariusz Kaśków.

- Akcjonariusze Atende zdecydowali o wypłacie 0,18 zł dywidendy na akcję, zgodnie z wcześniejszą rekomendacją zarządu spółki - poinformowała firma w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 6,54 mln zł z 9,89 mln zł ubiegłorocznego zysku.

d2thm6i

- Polski Koncern Mięsny Duda stara się o dopuszczenie swoich produktów na nowe rynki zagraniczne, m.in. do USA i Malezji. Jednak dla spółki, podobnie jak dla wszystkich polskich producentów, kluczowe jest ponowne otwarcie rynków azjatyckich - poinformowali przedstawiciele PKM Duda.

- Zarząd notowanej na NewConnect spółki Excellence rekomenduje, by przeznaczyć na dywidendę część zysku za 2015 r. w wysokości 1,63 mln zł oraz kapitał rezerwowy w kwocie 417 tys. zł, co da 0,13 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Spółka Outdoorzy, zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem sklepu internetowego, planuje zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie II i III kwartału tego roku - podała firma w komunikacie prasowym.

- Prezes informatycznej spółki Wasko Wojciech W., wiceprezes i współwłaściciel producenta mebli Nowy Styl oraz była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Patrycja Z. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Akcja CBA dotyczy podejrzenia wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych - podało w środę TVN 24.

d2thm6i

- Akcjonariusze Opteamu zdecydowali o przeznaczeniu z zeszłorocznego zysku na dywidendę 1,24 mln zł, co daje 0,17 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Rada nadzorcza Amiki pozytywnie zaopiniowała rekomendowaną przez zarząd wypłatę dywidendy w kwocie 31,1 mln zł, czyli 4 zł na akcję - poinformowała Amica w komunikacie.

- Zarząd Torpolu zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu, aby z zysku za 2015 r. spółka wypłaciła w formie dywidendy 15,85 mln zł, czyli 0,69 zł na akcję - poinformował Torpol w komunikacie.

- Vivid Games, który w I kw. zanotował wzrost przychodów przy jednoczesnym spadku zysku, prowadzi działania optymalizacyjne w celu redukcji kosztów. W drugiej połowie roku spółka planuje tzw. soft-launch gry Metal Fist oraz pierwszej gry z programu wydawniczego - Nox Raiders. Vivid nadal liczy na debiut na głównym rynku GPW w I poł. 2016 r.

d2thm6i

- Akcjonariusze Aiton Caldwell, notowanej na NewConnect spółki z branży telekomunikacyjnej, zdecydowali o wypłacie 0,09 zł dywidendy na akcję z zysku osiągniętego w 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

- E-Solution Software zadebiutuje w czwartek, 12 maja na rynku NewConnect - poinformowała giełda w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i