Trwa ładowanie...
d2zvvug
d2zvvug
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Bez porozumienia zakończyły się w PKN Orlen negocjacje zarządu i związków zawodowych w sprawie podwyżek płac dla pracowników tej spółki w 2017 r. Oznacza to, że do 10 marca wydane zostanie tam rozporządzenie pracodawcy w sprawie wzrostu płac.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zvvug

- Grupa Lotos szacuje, że koszty bezpośrednie związane z postojem remontowym gdańskiej rafinerii obniżą skonsolidowany wynik operacyjny w 2017 r. o około 0,2 mld zł - podał Lotos w komunikacie.

- W trakcie szacowania skonsolidowanych wyników grupy Cyfrowy Polsat za IV kw. 2016 r. rozpoznane zostało aktywo z tytułu podatku odroczonego dotyczące transakcji eliminowanych w procesie konsolidacji, które miało pozytywny wpływ na skonsolidowany wynik finansowy netto grupy w wysokości ok. 100 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Powołany przez PZU fundusz Witelo podpisał umowy inwestycyjne z funduszami VC Atomico, Evolution Equity Partners i DN Capital. Na inwestycje w Witelo PZU przeznaczył blisko 100 mln zł - poinformował w środę ubezpieczyciel.

d2zvvug

- Przychody grupy LPP ze sprzedaży w lutym 2017 roku wyniosły ok. 382 mln zł i były wyższe rok do roku o ok. 12 proc. - poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wynosiła ok. 44 proc. i była niższa o 3 pkt. proc. w stosunku do marży zrealizowanej w lutym roku poprzedniego.

- Warimpex, który ze sprzedaży udziałów w ośmiu hotelach pozyska ok. 70 mln euro gotówki, środki z transakcji chce przeznaczyć na obniżenie zadłużenia i projekty rozwojowe - poinformował PAP prezes Franz Jurkowitsch. Zarząd spółki na pewno będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2017 rok, choć nie wyklucza też dywidendy za ubiegły rok.

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w lutym 2017 r. wyniosły ponad 200 mln zł i były o 34,1 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Energa Finance, z grupy Energa, zamknęła księgę popytu dotyczącą 10-letnich euroobligacji. Kwota emisji wyniesie 300 mln euro, kupon 2,125 proc., a rentowność 2,25 proc. - podała Energa w komunikacie.

d2zvvug

- Resort energii nie wyklucza udziału obecnych inwestorów PGG w podwyższeniu kapitału grupy po połączeniu z KHW. Nie chce, aby podmioty z branży paliwowej wprost angażowały się w sferę surowcową - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Spółka Sapiens z grupy Asseco, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla branży ubezpieczeniowej, spodziewa się w 2017 r. wypracowania 270-280 mln USD przychodów i marży operacyjnej na poziomie około 13 proc. Prognoza uwzględnia efekt przejęcia StoneRiver - poinformowała spółka w komunikacie.

- Ursus, na którego KNF nałożyła 100 tys. zł kary za nie wykonanie obowiązku informacyjnego, nie zgadza się z decyzją komisji i zamierza się od niej odwołać - poinformował Ursus w oświadczeniu.

- Unipetrol rozpozna w I kwartale 2017 roku 40 mln USD ubezpieczenia z tytułu awarii instalacji w rafinerii w Kralupach w maju 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

d2zvvug

- Rada nadzorcza Orła Białego pozytywnie zaopiniowała przyjęcie do realizacji "Strategicznego planu inwestycyjnego na lata 2017-2019". Plan przewiduje do realizacji projekty mające na celu zwiększenie efektywności operacyjnej i kontroli jakości oraz środowiskowe o łącznej wartości ok. 28 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Griffin Premium RE, spółka skoncentrowana na nieruchomościach biurowych i biurowo-handlowych, zamierza w pierwszym półroczu 2017 r. przeprowadzić publiczną ofertę akcji oraz zadebiutować na warszawskiej giełdzie - podała spółka w komunikacie prasowym. Oferta obejmować będzie emisję nowych akcji o wartości ok. 30 mln euro i sprzedaż akcji istniejących.

- 1,5 mld zł do 2020 r. na dystrybucję, 100 mln zł na modernizację taboru, ekspansja na rynki zagraniczne - to część planów PKP Energetyka do 2025 r. Przedstawił je w środę w Warszawie prezes spółki Wojciech Orzech.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d2zvvug

Podziel się opinią

Share
d2zvvug
d2zvvug