Trwa ładowanie...
d46eaap
05-04-2017 18:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Tauron ocenia, że rozmowy z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie projektu Jaworzna są zaawansowane i w kwietniu, po zarejestrowaniu spółki wydzielonej do tego projektu, mogą być znane szczegóły finansowania - poinformował prezes Filip Grzegorczyk.

d46eaap

- Liczba spółek w Grupie Energa spadnie o kilkanaście, firma szuka też oszczędności - poinformował prezes Energi, Daniel Obajtek. Obecnie do Grupy należy 48 firm. Wskazał, że zwolnienia mogą dotyczyć kadry dyrektorskiej.

- Grupa AmRest chce w '17 otworzyć ponad 200 restauracji i skupi się na integracji przejmowanych aktywów. W przyszłości może wejść w kanał delivery w zachodniej Europie, a na razie będzie współpracować z Delivery Hero w Europie Środkowo-Wschodniej - poinformował PAP Biznes członek zarządu AmRestu Wojciech Mroczyński.

- Auto Partner, importer i dystrybutor części samochodowych, do końca tego roku otworzy jeszcze ok. 6-7 filii w kraju i jedną za granicą, w Czechach. W kolejnych latach planuje średnio w ciągu roku około 10 otwarć - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele firmy. Na dniach uruchomiony zostanie magazyn w Pruszkowie.

- Grupa Polnord w I kwartale 2017 r. sprzedała na podstawie umów przedwstępnych i rezerwacyjnych 335 lokali netto - poinformowała spółka w komuniakcie.

d46eaap

- Marvipol sprzedał w I kwartale 180 mieszkań i lokali usługowych, o 6,5 proc. więcej rdr - podała spółka w komunikacie. Ich wartość wyniosła 60,4 mln zł, o 1,3 proc. mniej rdr.

- Ronson sprzedał w I kwartale 2017 roku 260 lokali, czyli więcej rdr o 26 proc. - podał deweloper w komunikacie. Liczba przekazanych w tym okresie lokali to 296 wobec 105 rok wcześniej.

- Echo Investment do końca 2017 roku planuje rozpocząć budowę i sprzedaż dziesięciu inwestycji z 1.277 mieszkaniami - podała grupa w komunikacie.

- Grupa Echo Investment sprzedała w I kwartale 2017 roku umowami przedwstępnymi 259 mieszkań wobec 147 mieszkań rok wcześniej, co oznacza wzrost rdr o 76 proc. - wynika z komunikatu dewelopera.

d46eaap

- Obecny portfel zamówień grupy ZUE ma wartość około 846 mln zł, a przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których spółka złożyła najlepsze oferty (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 1,2 mld zł - podała grupa ZUE w komunikacie.

- Grupa i2 Development sprzedała na podstawie umów rezerwacyjnych, deweloperskich i przedwstępnych w I kwartale 2017 roku 117 lokali, czyli więcej rdr o 18 proc. - poinformował deweloper w komunikacie.

- Spółka zależna MLP Group kupiła nieruchomość w miejscowości Unna w Niemczech za 6,45 mln euro - podała MLP Group w komunikacie. Na zakupionym gruncie ma powstać park logistyczny, a spółka spodziewa się pierwszych najemców w 2018 r.

- Zamet Industry szacuje, że wskutek zawiązania dodatkowych odpisów, a także innych zdarzeń jednorazowych skonsolidowana strata netto za 2016 rok wyniesie około 80,4 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d46eaap

- Warszawski sąd oddalił wniosek o upadłość Hawe Telekom - poinformował Mediatel w komunikacie.

- Sytuacja na rynku produktów stalowych i hutniczych jest stabilna, ale nie można wykluczyć spadków cen w kolejnej części roku - ocenia Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu. Spółka, która w 2016 r. zanotowała rekordowe wyniki, "z delikatnym optymizmem" ocenia sytuację podażowo-popytową w kolejnych okresach.

- Cena sprzedaży akcji Dino Polska dla inwestorów instytucjonalnych została ustalona na 34,50 zł - poinformowała spółka w aneksie do prospektu emisyjnego.

- Akcjonariusze Exorigo-Upos zdecydowali o wypłacie dywidendy w wysokości 5,1 mln zł, czyli 0,51 zł na akcję, z zysku za 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

d46eaap

- Polskie Linie Lotnicze LOT strategicznie są zainteresowane współpracą z interesującymi partnerami rynku lotniczego - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski.

- Rozpowszechnianie płatne razem ogólnopolskich dzienników w lutym spadło rdr o 11,48 proc. do 730,8 tys. sztuk, a w porównaniu ze styczniem spadło o 1,8 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. W tym czasie sprzedaż "Gazety Wyborczej", wydawanej przez giełdową Agorę, zmniejszyła się o 21,9 proc. rdr, do 134,8 tys. szt. W porównaniu ze styczniem "Wyborcza" zanotowała jednak 2,1-proc. wzrost sprzedaży.

- Aviva OFE zmniejszył zaangażowanie w Integera do poziomu 3,17 proc. kapitału zakładowego i łącznej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki - podał Integer w komunikacie.

- Spółka XTPL, rozwijająca technologię ultraprecyzyjnego druku nanomateriałów, do końca półrocza chce zadebiutować na NewConnect. Firma chce pozyskać 10 mln złotych, które przeznaczy na rozwój laboratoriów aplikacyjnych oraz rozpoczęcie globalnej sprzedaży swojej technologii - podała XTPL w komunikacie.

d46eaap

- Pięciu akcjonariuszy Auto Partner chce w procesie przyśpieszonej budowy księgi popytu (ABB) sprzedać do 12.465.944 akcji spółki reprezentujących do 10,7 proc. ogólnej liczby głosów - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Synthosu rekomenduje przeznaczenie całego zysku za rok 2016 na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy lub zaliczki na poczet dywidendy i ustalenia dywidendy za 2016 rok na 701,3 mln zł, czyli w wysokości wypłaconej w grudniu jako zaliczka na poczet dywidendy - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d46eaap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46eaap