Trwa ładowanie...
df1sc5f

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zarząd Pekao SA proponuje, by na dywidenda na akcję z zysku osiągniętego w 2014 roku wynosiła 10 zł - poinformował bank w środowym komunikacie.

Share
df1sc5f

- Zysk netto grupy Banku Pekao SA w czwartym kwartale 2014 roku spadł do 691 mln zł z 735,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się 680,8 mln zł.

- Pekao zakłada, że w 2015 roku jego kredyty i depozyty będą rosły szybciej niż na rynku, a zysk brutto spadnie w tempie jednocyfrowym - poinformował dziennikarzy Luigi Lovaglio, prezes banku.

- Pekao przeanalizuje możliwość zakupu Raiffeisen Bank Polska - poinformował dziennikarzy Luigi Lovaglio, prezes banku.

df1sc5f

- Pekao chce w tym roku utrzymać koszty ryzyka na poziomie z roku poprzedniego - poinformował PAP Luigi Lovaglio, prezes banku.

- Pekao planuje, że w 2015 roku pozyska co najmniej 370 tys. klientów detalicznych i sprzeda w tym segmencie kredyty za co najmniej 12,4 mld zł - poinformował dziennikarzy Luigi Lovaglio, prezes banku.

- Zarząd ING Banku Śląskiego będzie rekomendował przeznaczenie na dywidendę około 50 proc. zysku grupy osiągniętego w 2014 roku - poinformował bank w środowym komunikacie.

- ING Bank Śląski podpisał z ING Continental Europe Holdings umowę sprzedaży 20 proc. akcji ING Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego za 210 mln zł - podał bank w komunikacie.

df1sc5f

- ING Bank Śląski nie wyklucza, że w 2015 roku wyjdzie na rynek z emisją kolejnej transzy obligacji - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w czwartym kwartale 2014 roku spadł do 230,8 mln zł z 250,5 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 6 proc. powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 216,8 mln zł.

- ING Bank Śląski ocenia, że w 2015 roku jego koszty ryzyka będą wyższe niż w 2014 roku i wyniosą około 70 pb - poinformował Mirosław Boda, wiceprezes banku.

- Powtórzenie przez ING BSK w 2015 r. wyników z 2014 r. będzie dużym wyzwaniem - poinformowała Małgorzata Kołakowska, prezes banku.

df1sc5f

- Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z niemieckim bankiem rozwoju KfW umowę pożyczki o wartości 100 mln euro z przeznaczeniem na kredyty inwestycyjne dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowali przedstawiciele obu banków na spotkaniu z dziennikarzami.

- PKP PLK zapłacą na rzecz konsorcjum, którego liderem jest Trakcja, a jednym z partnerów ZUE, kwotę ok. 40 mln zł m.in. tytułem ugody, w związku z rozliczeniem roszczeń za kontrakt na obszarze LCS Działdowo - poinformowało PAP źródło.

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu sprzedał 2.286.008 akcji PKP Cargo, stanowiących 5,1 proc. w kapitale zakładowym spółki - podał EBOiR w komunikacie.

- Portfel zamówień grupy Budimex na koniec 2014 r. miał wartość 6,1 mld zł. Pozycja gotówkowa netto grupy na koniec 2014 roku wynosiła 1,72 mld zł wobec 1,56 mld zł rok wcześniej - poinformował Budimex w komunikacie.

df1sc5f

- Budimex wypracował w IV kw. 2014 r., według wyliczeń PAP, 57,2 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej. Wynik ten okazał się 25,9 proc. wyższy od konsensusu rynkowego, który przewidywał 45,4 mln zł zysku netto.

- Budimex stać na to, aby przeznaczyć cały zysk za 2014 rok na dywidendę. Rekomendacja zarządu pojawi się w marcu - powiedział na konferencji prezes Dariusz Blocher.

- Budimex Nieruchomości chce przedsprzedać w tym roku ok. 1700 mieszkań, czyli podobnie jak w ubiegłym roku - poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

- Sygnity, które poinformowało, że dwóch klientów naliczyło spółce kary umowne w związku z kontraktami, nie planuje obecnie tworzenia rezerw na potencjalne kary. W przypadku jednej z umów utworzy jedynie rezerwę na wartość wykonanych prac, a w drugim przypadku spodziewa się porozumienia.

- Mocny wzrost kursu Aena po największym IPO w Europie od 2011 r. Akcje hiszpańskiego operatora lotnisk Aena SA wzrosły w środę o 18 proc. do 68,60 euro z 58 euro, ceny emisyjnej, co dawało wartość firmy na poziomie 8,7 miliarda euro - podają maklerzy.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

df1sc5f

Podziel się opinią

Share
df1sc5f
df1sc5f