Trwa ładowanie...
d1kwlpg
d1kwlpg

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Fitch nie planuje dalszych nadzwyczajnych przeglądów ratingów polskich banków - poinformował PAP prezes Fitch Polska Piotr Kowalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kwlpg

- Bank Handlowy szacuje, że w I kwartale 2016 roku wynik na handlowych instrumentach finansowych i rewaluacji spadł do około 46 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

- Alior planuje podwyższenie kapitału zakładowego w drodze emisji do 220 mln akcji serii I, to jest o kwotę do 2,2 mld zł - podała spółka w projektach uchwał na walne, które odbędzie się 5 maja. Bank zawarł też przedwstępną umowę subemisyjną, która gwarantuje podwyższenie kapitału do kwoty ok. 1.645 mln zł.

- Zarząd PGNiG wyda rekomendację co do dywidendy z zysku za 2015 rok na koniec kwietnia - poinformował podczas telekonferencji Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Firma musi uwzględnić z jednej strony oczekiwania inwestorów, z drugiej - plany inwestycyjne.

d1kwlpg

- Agenci CBA weszli do siedzib Kulczyk Holding, Ciech oraz do byłego prezesa i byłego wiceprezesa Ciechu. Nie było zatrzymań osób - podało CBA w komunikacie.

- Lokum Deweloper znalazł w I kwartale 2016 r. nabywców na 172 lokale netto wobec 120 lokali rok wcześniej. Spółka zawarła także 100 umów rezerwacyjnych. W tym czasie deweloper przekazał 96 lokali w stosunku do 18 przed rokiem - podał Lokum Deweloper w komunikacie.

- J.W. Construction sprzedało w I kwartale 2016 roku 343 lokale wobec 371 w analogicznym okresie roku ubiegłego - poinformowała PAP spółka.

- Ronson sprzedał w I kwartale 2016 r. 206 lokali netto wobec 186 lokali w analogicznym okresie roku poprzedniego - poinformowała PAP spółka.

d1kwlpg

- Dom Development wprowadził do oferty 47 mieszkań i 3 lokale usługowe w ramach III etapu Osiedla Pod Różami położonego na warszawskiej Ochocie - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Zarząd spółki OEX będzie rekomendował walnemu przeznaczenie 5.166.404,25 zł na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,75 zł na każdą akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wyniki Groclinu w 2016 r. mogą rosnąć dwucyfrowo, bez uwzględnienia przejęcia udziałów spółki Cadm Automotive. Pierwszy kwartał potwierdza pozytywne trendy panujące na rynku - ocenia prezes Groclinu Andr, Gerstner.

- Groclin ma umowę kupna 100 proc. udziałów w inżynierskim biurze projektowym z Krakowa, Cadm Automotive, za nie mniej niż 20 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d1kwlpg

- W 2016 r. Groclin uruchomił produkcję poszyć w wynajętym zakładzie w mieście Dolina na Ukrainie. Do końca 2017 r. zarząd spółki chce dokończyć budowę własnego zakładu produkcyjnego w Dolinie - podała spółka w prezentacji.

- Spółka CDRL, właściciel marki odzieży dziecięcej Coccodrillo, stawia na rozwój sprzedaży internetowej. Planuje otwarcia sklepów online w kolejnych krajach, rozbudowuje powierzchnię magazynową - poinformowali przedstawiciele spółki na spotkaniu prasowym. W tym roku łączny CAPEX spółki wynieść ma ok. 12,8 mln zł. Powierzchnia sprzedaży wzrośnie o 8,5 proc. rdr.

- Vigo System planuje w 2017 r. rozpocząć budowę nowego zakładu, dzięki któremu zwiększy produkcję docelowo do 100 tys. sztuk detektorów. Pomimo planowanych nakładów inwestycyjnych na poziomie 55 mln zł, planuje utrzymać politykę dywidendową. W związku z inwestycją zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lutym 172,6 tys. sztuk i było o 7,54 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest niższy o 0,86 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

d1kwlpg

- Rada nadzorcza NTT System rekomenduje, by dywidenda z zysku za 2015 rok była nie niższa niż 0,22 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Energoinstalu chce, by z zysku za 2015 rok spółka wypłaciła 0,5 zł dywidendy na akcję, czyli łącznie 9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Palmyra uzyskała zgodę Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego na przejęcie kontroli nad Ferro i spełnia wszystkie warunki prawne nabycia akcji tej spółki - poinformował w środę pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1kwlpg

Podziel się opinią

Share
d1kwlpg
d1kwlpg