Trwa ładowanie...
d1kjsxb

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

Nakłady inwestycyjne KGHM do 2020 roku wyniosą 27 mld zł - poinformował prezes KGHM Herbert Wirth.

Share
d1kjsxb

PZ Cormay, ze względu na spadek kursu i sytuację rynkową, analizuje źródła finansowania alternatywne wobec uchwalonej w lutym emisji akcji - poinformował PAP prezes spółki Janusz Płocica. Dodał, że decyzję dotyczącą dokończenia przejęcia Diesse podejmie po poznaniu jego wyników za 2014 r.

Radpol, pod kierownictwem nowego prezesa, Daniela Dajewskiego, ma się skoncentrować na wzroście sprzedaży eksportowej oraz rozwoju organicznym - poinformował PAP Grzegorz Bielowicki, przewodniczący rady nadzorczej Radpolu. Spółka nie ma w planach akwizycji ani większych inwestycji.

Obroty firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów w 2014 roku wyniosły 114,4 mld zł, czyli wzrosły 17,3 proc. rdr. - poinformował PZF w środowym komunikacie.

d1kjsxb

Sprzedaż w porównywalnych sklepach Biedronki (like-for-like) w czwartym kwartale 2014 roku wzrosła o 0,3 proc. Całkowite przychody Biedronki w tym okresie wzrosły o 9,4 proc. rdr do poziomu 2,24 mld euro - poinformowało Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, w komunikacie prasowym.

New World Resources wyprodukował w 2014 roku 8,6 mln ton węgla wobec wcześniejszych zapowiedzi zakładających produkcję 9-9,5 mln ton węgla - podała spółka w komunikacie.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński nie wyklucza akwizycji spółek energetycznych za granicą.

Zdaniem firmy Pragma Inkaso zeszłoroczną podaż wierzytelności nieregularnych w Polsce można szacować na około 14 mld zł, a perspektywy na 2015 pozwalają oczekiwać dalszego wzrostu tego rynku, być może nawet do 20 mld zł.

d1kjsxb

Ostatnia obniżka stopy odsetek ustawowych uderzy w 2015 r. w wyniki Magellana. Spółka będzie się starała zrównoważyć ten negatywny wpływ aktywną akwizycją klientów oraz wzrostem popytu na usługi finansowania szpitali i samorządów - poinformował PAP prezes Krzysztof Kawalec.

Zarząd Magellana rozważa możliwość ogłoszenia skupu akcji własnych ze względu na ich niską wycenę - poinformował PAP prezes Krzysztof Kawalec.

Korona SA, producent świec zapachowych i dekoracyjnych, otworzyła fabrykę na wschodnim wybrzeżu w USA, która ma przynosić 100 mln USD przychodów rocznie. Spółka nie wyklucza wejścia na GPW, jeśli pojawią się duże projekty do sfinansowania - poinformował wiceprezes Korony Paweł Sekieta.

Na podstawie przepływów netto do poszczególnych kategorii funduszy inwestycyjnych Trigon DM szacuje, że instytucje te sprzedały w grudniu akcje na GPW za około 195 mln zł.

d1kjsxb

Zysk na akcję JPMorgan Chase w IV kwartale 2014 roku wyniósł 1,19 USD na akcję wobec spodziewanego przez analityków zysku 1,31 USD na akcję - podała firma w komunikacie.

Wells Fargo & Co. zanotował w IV kw. 2014 r. zysk netto w wysokości 1,02 USD na akcję - podała firma w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1kjsxb

Podziel się opinią

Share
d1kjsxb
d1kjsxb