Trwa ładowanie...
d44zrh4
21-03-2017 18:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- PGE, Enea, Energa i PGNiG Technologie wzywają do sprzedaży do 0,07 proc. akcji Polimeksu-Mostostalu, oferując 4,9 zł za papier.

d44zrh4
d44zrh4

- PZU założyło, że w perspektywie najbliższych lat do 20-25 proc. zysków będzie pochodzić z zagranicy - poinformował PAP prezes spółki Michał Krupiński. Dodał, że w tej chwili PZU nie przewiduje dalszych akwizycji w ramach repolonizacji banków.

- ABC Data liczy, że 2017 r. będzie lepszy niż 2016 r. Grupa skupi się w większym stopniu na takich parametrach jak marża, EBITDA, czy cash flow, niż na zdobywaniu udziałów w rynku. Decyzja o pozostawieniu zysku za 2016 r. w spółce wynika z troski o stabilność grupy na trudnym rynku.

- Zarząd ABC Data rekomenduje niewypłacanie dywidendy za rok obrotowy 2016. Chce przeznaczyć środki na skup akcji własnych oraz na kapitał zapasowy - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd CEZ proponuje wypłatę 33 CZK dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Na dywidendę trafić może łącznie 17,8 mld CZK.

d44zrh4

- Zarząd Pragma Inkaso zdecydował o zmianie dotychczasowej polityki dywidendowej i w związku z planami rozwojowymi zarząd w najbliższych latach będzie rekomendował przeznaczanie wypracowanego zysku na kapitał zapasowy - poinformowała spółka w komunikacie.

- Liczba aktywnych aplikacji systemu płatności mobilnych PKO BP przekroczyła 1,2 mln, każdego dnia bank notuje 4,5 tys. nowych aktywacji. Bank rozszerzył funkcję płatności zbliżeniowych o możliwość płatności kartami Mastercard - poinformował w wtorek PAP Łukasz Kuc, dyrektor w PKO BP.

- Grupa Redan chce poprawić w tym roku wyniki w obu segmentach działalności - poinformowali we wtorek przedstawiciele grupy. W części modowej celem jest przekroczenie progu rentowności. W dyskontowym TXM I kwartał będzie słaby z powodu problemów z wdrożeniem systemu SAP, w II półroczu spółka będzie korzystać z wyższych marż.

- Na koniec 2020 r. powstanie Trasa Łagiewnicka w Krakowie, blisko 4-km arteria na południu miasta, będąca fragmentem trzeciej obwodnicy. Spółka, powołana przez miasto do realizacji tej inwestycji, podpisała kontrakt z wykonawcą - konsorcjum Budimex SA i Ferrovial Agroman SA.

d44zrh4

- Nieformalny przedział cenowy akcji Dino Polska, sporządzony na potrzeby procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, został ustalony na 28-33,5 zł - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

- Dino Polska i Tomasz Biernacki (założyciel Dino) podpisali z EBOiR umowy ramowe, na postawie których bank może kupić w IPO akcje Dino, stanowiące 5-10 proc. jego kapitału zakładowego - poinformowała grupa w aneksie do prospektu emisyjnego.

- Zarząd Pragma Faktoring będzie rekomendował WZA przeznaczenie zysku wypracowanego w 2016 r. na zwiększenie kapitału zapasowego spółki - poinformowano w komunikacie.

d44zrh4

- Zysk notowanych na GPW banków w IV kwartale 2016 roku był 14,1 proc. wyższy od oczekiwań analityków, wyniki wsparły dodatkowe zyski Alior Banku z przejęcia Banku BPH. Zdaniem analityków, wpływ na poziom zysków banków w I kwartale mogą mieć wyższe koszty wynikające z zaksięgowania składki na fundusz BFG.

- Portfel zamówień Trakcji na koniec 2016 r. wynosił 1,2 mld zł i zapewniał pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych w 2017 r. - podała spółka w raporcie rocznym. Planowane w grupie inwestycje w tym roku mają wynieść 56,6 mln zł i w większości mają być sfinansowane ze środków własnych.

- Grupa Mangata Holding prognozuje, że w 2017 roku zysk netto wzrośnie do 55,9 mln zł, przy przychodach w wysokości 633 mln zł - podała spółka w komunikacie.

d44zrh4

- Mangata Holding, dawna Zetkama, rozważa budowę kolejnego segmentu w grupie, koncentrującego się na odlewnictwie. Decyzje powinny zapaść jeszcze w tym półroczu. Wartość inwestycji w tym obszarze mogłaby wynieść, zależnie od scenariusza, od 60 do 80 mln zł - poinformował prezes spółki Leszek Jurasz.

- Mangata Holding, dawna Zetkama, planuje w 2017 r. inwestycje na poziomie ok. 68 mln zł. Do 2020 r. CAPEX może wynieść nawet blisko 330 mln zł, nie licząc akwizycji. Wynik netto w 2020 r. może wzrosnąć do ok. 85 mln zł, a sprzedaż do 775 mln zł - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Zarząd spółki Aqua rekomenduje wypłatę 0,87 zł dywidendy na akcję brutto, co daje łącznie 11,3 mln zł - podała Aqua w komunikacie.

d44zrh4

- Portfel zamówień grupy Erbud na koniec 2016 r. miał wartość ponad 2 mld zł, w tym 1,57 mld zł przypada na 2017 rok - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Altus TFI w 2017 r. skupi się na rozwoju organicznym, ale nie wyklucza akwizycji - napisał cytowany w komunikacie prasowym prezes Piotr Osiecki. W planach jest poszerzenie portfolio o nowe fundusze akcyjne oraz dłużne.

- Obecny łączny portfel zamówień grupy Unibep ma wartość 2,62 mld zł, w tym na 2017 r. 1,54 mld zł. Wartość portfela na 2018 r. to 703 mln zł, a na 2019 r. i lata kolejne 472 mln zł - podała spółka w materiałach prasowych.

d44zrh4

- Unibep, który rozpoczął 2017 r. z rekordowym portfelem zamówień, spodziewa się, że ten rok będzie dla grupy lepszy zarówno pod względem sprzedaży, jak i marży - poinformował Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Unibepu.

- Unidevelopment, z grupy giełdowego Unibepu, ma obecnie w realizacji pięć projektów mieszkaniowych o łącznej liczbie 708 lokali, a w przygotowaniu są projekty na 1,7 tys. lokali. Spółka zakłada wzrost wyników w 2017 r. - poinformował Sławomir Kiszycki, wiceprezes Unibepu.

- Adam Sawicki zrezygnował z funkcji prezesa T-Mobile Polska, a od 1 kwietnia jego miejsce zajmie Andreas Maierhofer - podał T-Mobile.

- TXM chce kontynuować rozwój sieci w kraju i za granicą. Liczy w tym roku na dodatnie wyniki z działalności zagranicznej - poinformował prezes TXM Lech Przemieniecki. W Rumunii spółka uruchomi sprzedaż online.

- Zarząd spółki Wawel będzie rekomendował, aby w ramach dywidendy za 2016 rok spółka wypłaciła prawie 30 mln zł, co daje 20 zł na jedną akcję - podał Wawel w komunikacie.

- Odpisy obniżą skonsolidowany wynik netto Orła Białego za 2016 rok o 12,5 mln zł, a wynik jednostkowy o 16,4 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Mostostal Zabrze zaktualizował wycenę kontraktu i dokonał odpisów aktualizujących wartość należności, co wpłynie na obniżenie jednostkowego i skonsolidowanego wyniku za 2016 rok w łącznej kwocie 15,8 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Pelion miał w 2016 roku 9,2 mld zł przychodów i 5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej - podał Pelion w raporcie.

- Grupa Pelion w najbliższych dwunastu miesiącach zamierza przeznaczyć na finansowanie inwestycji rzeczowych około 120 mln zł - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

- Oferta ZUE za 174,5 mln zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK - podała spółka w komunikacie. Wartość oferty brutto to 214,7 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d44zrh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44zrh4