Trwa ładowanie...
d45aan6
d45aan6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Selvita zawarła globalną umowę licencyjną z Berlin-Chemie AG dotyczącą projektu SEL24 - poinformowała spółka w komunikacie. Selvita otrzyma płatność wstępną w łącznej wysokości 4,78 mln euro tj. 20,3 mln zł. Maksymalna kwota możliwa do uzyskania z umowy wynosi 89,1 mln euro tj. 379,1 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45aan6

- Tauron Dystrybucja zaplanował w tym roku blisko 1,8 mld zł na realizację zadań związanych z rozwojem sieci dystrybucyjnej i infrastruktury energetycznej. Celem inwestycji jest zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, w tym zwiększenie automatyzacji pracy sieci oraz wprowadzanie i rozwój nowych technologii - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Tim, dystrybutor materiałów elektrotechnicznych, zakłada utrzymanie marży brutto ze sprzedaży w 2017 r. na poziomie powyżej 15 proc. - poinformował prezes Krzysztof Folta na konferencji. Grupa planuje 26 mln zł inwestycji w tym roku. Cel 2 mln zł dziennej sprzedaży przez sklep internetowy może zostać osiągnięty w III-IV kwartale.

- Zarząd Kruka rekomenduje wypłatę 37,5 mln zł dywidendy, czyli 2 zł na akcję, ze skonsolidowanego zysku netto wypracowanego w 2016 r. - poinformowała spółka w komunikacie. W pozostałej części zysk netto przeznaczony zostanie na kapitał zapasowy.

d45aan6

- Wadex planuje, że w 2017 roku jego przychody ze sprzedaży wzrosną w porównaniu do 2016 roku o prawie 17 proc., przy znacząco lepszych wynikach finansowych - poinformowała spółka we wtorek.

- Zarząd Wadeksu proponuje, by spółka wypłaciła 2,3 mln zł dywidendy, czyli 0,7 zł na akcję - poinformował Wadex we wtorkowym komunikacie.

- Cena w wezwaniu do sprzedaży do 0,07 proc. akcji Polimeksu-Mostostalu została zmieniona na 4,91 zł za akcję z 4,90 zł wcześniej - poinformowała w komunikacie pośrednicząca w wezwaniu Ipopema Securities.

- O HansaAssets wezwał do sprzedaży 92.489 akcji Olympic Entertainment Group, stanowiących 0,06 proc. kapitału zakładowego spółki. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 7,91 zł. Zapisy potrwają od 18 kwietnia do 17 maja. Spółka ma zostać wycofana z GPW - poinformował pośredniczący w procesie DM mBanku.

d45aan6

- Grupa Murapol kupiła za 15,1 mln zł netto działkę o powierzchni 0,64 ha w Warszawie, na której mają powstać 166 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni 7,9 tys. m2 - poinformował deweloper w komunikacie.

- Portfel zamówień grupy PBG 1 stycznia 2017 r. miał wartość 4,2 mld zł, z czego ok. 1,82 mld zł przypadało do realizacji w 2017 r. - podała spółka w raporcie rocznym.

- Mediatel i jego spółka zależna Hawe Telekom podpisały list intencyjny z Huawei Polska dotyczący współpracy w zakresie wsparcia technologicznego, handlowego oraz finansowego. Podpisanie szczegółowej umowy planowane jest do końca maja - poinformował Mediatel w komunikacie.

- Morizon, notowany na New Connect wydawca serwisów nieruchomościowych, chce przejść na rynek główny GPW przed wakacjami - poinformował Jarosław Święcicki, prezes zarządu. Spółka liczy na pozyskanie finansowania na rozwój nowego modelu biznesowego, nie wyklucza też akwizycji, a w przyszłości - wyjścia na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

d45aan6

- Zarząd Sonela rekomenduje, by z zysku za 2016 rok na dywidendę trafiło 3,5 mln zł, co daje 0,25 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Sąd uwzględnił skargi złożone przez Comarch oraz Asseco na orzeczenie KIO ws. przetargu na utrzymanie i rozwój systemu SIA. Sąd przychylił się do stanowiska, że uznana za najkorzystniejszą oferta zawierała rażąco niską cenę. W opinii przedstawicieli rynku wyrok może stanowić precedens przy zamówieniach publicznych z zakresie IT.

- Zarząd Cube.ITG w raporcie rocznym zwraca uwagę na ryzyko związane z płynnością. Zależna Data Techno Park zmaga się z problemami płynnościowymi, co wskazuje na istnienie zagrożenia kontynuowania jej działalności. Cube.ITG chce zrolować istniejące finansowanie bankowe oraz wydłużyć terminu wykupu obligacji serii F.

- KNF wydał decyzję o bezterminowym wykluczeniu akcji luksemburskiej spółki Westa ISIC z obrotu na rynku regulowanym GPW - podał KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

d45aan6

- Jedenastu wykonawców złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Przemyśl, o dł. około 15,3 km. Najtańsza okazała się oferta konsorcjum Mostostalu Warszawa i Acciona Construccion za 199,2 mln zł brutto - podała GDDKiA.

- Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), stosująca dotąd do obudowy podziemnych wyrobisk system podporowy, przeanalizuje możliwość wykorzystania także tańszego systemu kotwiowego. W przygotowaniu takich rozwiązań mają pomóc naukowcy i przedstawiciele wytwórcy sprzętu dla górnictwa.

- Budimex podpisał ze swoim inwestorem strategicznym Ferrovial Agroman nową umowę licencyjną. Wynagrodzenie z tytułu umowy wyniesie 0,5 proc. od wartości rocznych przychodów ze sprzedaży grupy Budimex pomniejszonej o przychody ze sprzedaży Budimex Nieruchomości - podał Budimex w komunikacie.

- Agencja Standard&Poor's podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie A minus z perspektywą negatywną - podała agencja w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d45aan6

Podziel się opinią

Share
d45aan6
d45aan6