Trwa ładowanie...
d2py04y
d2py04y
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zysk netto grupy TVN, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w pierwszym kwartale 79,5 mln zł i okazał się o 32 proc. niższy od konsensusu na poziomie 117,5 mln zł. Wynik obniżyły koszty wynikające z transakcji zmiany kontroli nad TVN, które wyniosły 48,1 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2py04y

- Cena akcji w wezwaniu Scripps Networks na TVN może wynieść minimum 20 zł - poinformował wiceprezes TVN John Driscoll.

- Zakończenie transakcji sprzedaży akcji TVN amerykańskiej grupie Scripps Networks spodziewane jest na początku trzeciego kwartału - poinformował na konferencji wiceprezes TVN John Driscoll.

- Akcjonariusze Pragma Faktoring zdecydowali o wypłacie ubiegłorocznego zysku na dywidendę, co daje 1,56 zł na akcję - wynika z uchwał walnego.

d2py04y

- Zarząd Presto, spółki notowanej na rynku NewConnect, rekomenduje wypłatę ok. 1,5 mln zł dywidendy - podała spółka w komunikacie.

- Braster chce pozyskać z publicznej emisji 2,6 mln akcji kwotę 38,4 mln zł netto, które chce przeznaczyć na rozwój urządzenia Braster Tester oraz realizację strategii do momentu rozpoczęcia jego produkcji. Braster planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

- Cena maksymalna akcji Brastera została ustalona na 19 zł - podała spółka w komunikacie.

- KGHM w marcu zapłacił 141,069 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

d2py04y

- PGNiG i Chevron Polska Energy Resources rozwiązały umowę pierwszej fazy współpracy przy poszukiwaniu gazu z łupków - podał PGNiG w komunikacie.

- Modelowa marża rafineryjna w kwietniu 2015 r. spadła do 9,0 USD na baryłce z 9,4 USD w marcu. W kwietniu 2014 r. marża wynosiła 4,3 USD - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Asseco Poland podpisało kontrakt na rozbudowę systemu ITS dla komunikacji publicznej w Rzeszowie oraz na "Stworzenie warstwy regionalnej i warstw lokalnych wraz z rozbudową niezbędnego zaplecza informacyjnego" w ramach realizacji projektu: Dolnośląskie e-Zdrowie etap 2 - Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Inter Cars będzie rekomendował wypłatę na dywidendę nie więcej niż 60 proc. skonsolidowanego zysku za lata 2014-2016 - podała spółka w komunikacie. Za 2014 rok zarząd spółki zarekomendował wypłatę 0,71 zł dywidendy na akcję.

d2py04y

- Amundi Polska TFI chce na koniec 2017 roku zwiększyć wartość swoich aktywów pod zarządzaniem do 4 mld zł i przekroczyć próg 2 proc. udziałów w rynku detalicznym - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes funduszu Gabriele Tavazzani.

- Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą najnowsza produkcja CD Projektu - gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zajmuje pierwsze miejsce na liście bestselerów wśród gier RPG na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.

- Spółka zależna Emperii Holding, Stokrotka, zawarła 4 maja z firmą Polomarket porozumienie w sprawie nawiązania współpracy handlowej - poinformowała Emperia w komunikacie.

- Kruk chce wyemitować do 100 tys. niezabezpieczonych obligacji o wartości nominalnej 1 tys. zł każda - podała spółka w komunikacie.

d2py04y

- Sąd Rejonowy w Katowicach zmienił postępowanie upadłościowe Advadisu na likwidacyjne - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd notowanej na NewConnect spółki Invico złożył w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

- Wartość obrotów akcjami na rynku głównym GPW (tylko obroty sesyjne) w kwietniu 2015 roku wzrosła rdr o 15,5 proc., do 16,6 mld zł - poinformowała giełda w komunikacie prasowym.

- Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółek: Mewa, MSX Resources, PBO Anioła i Petrolinvest - podała KNF w komunikacie.

d2py04y

- Gazprom po wielomiesięcznych negocjacjach obniżył cenę gazu dla prywatnych koncernów z Turcji, na które przypada jedna trzecia importu rosyjskiego błękitnego paliwa na turecki rynek - informuje we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na własne źródła.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2py04y

Podziel się opinią

Share
d2py04y
d2py04y