Trwa ładowanie...
d3hkizs

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Bogdanka nie wyklucza złożenia skargi do Komisji Europejskiej w sprawie planowanej pomocy publicznej dla kopalń Kompanii Węglowej, które mają trafić do SRK - poinformował PAP Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki. W jego ocenie planowane działania naprawcze Kompanii Węglowej, zakładające udzielenie części kopalń pomocy publicznej, budzą poważne wątpliwości i mogą się okazać niezgodne z prawem.

Share
d3hkizs

- Bogdanka będzie musiała dostosować tegoroczną produkcję węgla do popytu na rynku. Zakłada więc, że wydobycie, choć wyższe rdr, będzie niższe od zdolności produkcyjnych kopalni i może wynieść poniżej 10 mln ton - poinformował PAP prezes Zbigniew Stopa.

- Koszty rozbudowy kopalni Sierra Gorda w Chile mogą sięgnąć 1,5-2 mld USD - poinformował w wywiadzie dla agencji Bloomberg Derek White, prezes KGHM International.

- Modelowa marża rafineryjna w lutym 2015 r. wzrosła do 6,9 USD na baryłce z 6,2 USD w styczniu. W lutym 2014 r. marża wynosiła 1,7 USD - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Asseco Poland podpisało z ARiMR wart blisko 26 mln zł brutto kontrakt na utrzymanie infrastruktury IT - podało Asseco w komunikacie prasowym.

d3hkizs

- Wartość portfela zamówień Qumaka wynosi 486 mln zł i jest niższa niż przed rokiem. Zarząd ocenia jednak, że jest duży potencjał wzrostu portfela. W związku ze zwiększaniem ekspozycji na segment usług i utrzymania spółka spodziewa się wzrostu marży na sprzedaży - podał Qumak w raporcie za IV kw. 2014 r.

- Qumak w 2015 r. chce położyć silny nacisk na obniżkę kosztów operacyjnych i kosztów zakupów, co ma się przełożyć na poprawę marż. Obecnie spółka ma wysoką wartość złożonych ofert zarówno w segmencie publicznym i komercyjnym, co sprawia, że zarząd z optymizmem patrzy na możliwość zwiększenia portfela zleceń.

- Emperia zakłada, że w 2015 roku otworzy 95-140 nowych sklepów, podobne tempo planuje również w przyszłym roku. Przedstawiciele spółki szacują, że przy sprzyjających warunkach rynkowych będą mogli w tym roku przeznaczyć na skup akcji własnych podobną kwotę, jak w 2014 roku, czyli do 60 mln zł.

- CEZ przewiduje, że w tym roku wypracuje ok. 70 mld CZK zysku EBITDA oraz 27 mld CZK zysku netto - podała spółka w komunikacie.

d3hkizs

- Gliwicka prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie niedawnego strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW)
. Zbada, czy organizatorzy protestu nie złamali przepisów Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zarząd JSW powtarzał, że strajk był nielegalny.

- Sygnity planuje uruchomić skup do 20 proc. akcji własnych. Na ten cel spółka utworzy z zysku za 2014 rok kapitał rezerwowy w wysokości 6,2 mln zł - podało Sygnity w projektach uchwał na walne zwołane na 31 marca.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3hkizs

Podziel się opinią

Share
d3hkizs
d3hkizs