Trwa ładowanie...
dlmso0x
15-09-2015 17:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Polskie LNG - spółka odpowiedzialna za budowę i uruchomienie terminalu w Świnoujściu - zamówiła gaz w ilości 200 tysięcy metrów sześciennych; gaz przypłynie do Świnoujścia w IV kwartale 2015 r. - poinformował we wtorek w Białymstoku minister skarbu Andrzej Czerwiński.

dlmso0x
dlmso0x

- Skroplony gaz ziemny na schłodzenie i rozruch terminalu LNG w Świnoujściu dostarczy Quatargas - poinformował PGNiG w komunikacie prasowym.

- Maksymalna cena akcji oferowanych w IPO InPostu została ustalona na 33 zł - wynika z aneksu do prospektu emisyjnego. Oznacza to, że wartość oferty może wynieść maksymalnie 190,7 mln zł.

- InPost planuje, że co najmniej połowa wypracowywanego przez spółkę rocznego zysku będzie przeznaczane na wypłatę dywidendy. Zarząd oczekuje, że dywidenda będzie wypłacona z zysku za 2015 rok - poinformował InPost w prospekcie emisyjnym.

- InPost nie zakłada zmniejszenia udziałów w rynku pocztowym, nawet jeśli nie uda jej wygrać przetargu na obsługę sądów - poinformował prezes spółki Sebastian Anioł. Dodał, że spółka, która w maju rozpoczęła działalność kurierską, chce na koniec 2017 r. osiągnąć 7-proc. udział w tym rynku.

dlmso0x

- P4, operator sieci komórkowej Play oraz Polkomtel chcą, żeby Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność rozporządzenia MAC z ustawą zasadniczą - podały spółki w komunikacie. Apel w tej sprawie wystosowali do najważniejszych organów państwowych.

- KGHM Ajax Mining złożył wniosek o pozwolenie środowiskowe dla kopalni odkrywkowej miedzi i złota w zachodniej Kanadzie - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Ambra, producent i dystrybutor alkoholi, zakłada, że w roku obrotowym 2015/16 uda jej się zwiększyć przychody i utrzymać marże. Spółka zamierza koncentrować się na rozwoju obecnych marek na dotychczasowych rynkach - poinformował Piotr Kaźmierczak, dyrektor finansowy Ambry.

- Zarząd Ambry chce wypłacić 0,50 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2014/15 - podała spółka w komunikacie.

dlmso0x

- Prokom zmniejszył swój udział w Polnordzie i obecnie posiada bezpośrednio i pośrednio 11,63 proc. akcji i głosów na walnym tej spółki. Swój udział - do 9,48 proc. - zwiększył z kolei Altus TFI - podał Polnord w komunikatach.

- ZM H. Kania chcą zwiększać sprzedaż eksportową. Spółkę interesuje zwłaszcza rynek niemiecki, na którym może się pojawić dzięki akwizycji - poinformował na konferencji przewodniczący rady nadzorczej spółki, Henryk Kania.

- Hawe i Mediatel podpisały tzw. umowę standstill z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZAN. Wierzyciele nie będą egzekwować długów do 30 września. Do tego dnia strony mają podpisać ostateczne porozumienie - podało Hawe w komunikacie.

- Zarząd Hawe, w związku z umową standstill z wierzycielami, rezygnuje ze złożenia wniosku o upadłość spółki - podało Hawe w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dlmso0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlmso0x