Trwa ładowanie...
dxotc0k

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Komisja Nadzoru Finansowego nakazała sprzedaż wszystkich akcji FM Banku PBP SA posiadanych przez PL Holdings s.a.r.l. do 30 kwietnia 2015 r. - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.
Share
dxotc0k

- Budimex podpisał z GDDKiA umowę na budowę obwodnicy Jarocina o wartości 238,5 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Vistal Gdynia na koniec III kwartału miał w portfelu zamówień podpisane umowy o wartości 217 mln zł. Ponadto spółka miała również zamówienia bliskie pozyskania w wysokości 161 mln zł - poinformował podczas konferencji Robert Ruszkowski, wiceprezes spółki.

- Rada nadzorcza Grupy Kęty w ramach strategii rozwoju segmentu opakowań giętkich zgodziła się na budowę nowego zakładu. Łączna planowana kwota wydatków związanych z tą inwestycją wynieść ma około 150 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

dxotc0k

- Empik Media & Fashion wyemitował obligacje o łącznej wartości nominalnej 103,8 mln zł, z terminem zapadalności 24 listopada 2017 r. - podała spółka w komunikacie.

- Capital Park liczy, że pod koniec tego lub na początku przyszłego roku wyemituje pierwszą transzę obligacji za 65 mln zł w ramach programu o wartości 100 mln zł- poinformował Michał Koślacz, dyrektor finansowy spółki. Capital Park chce na początku 2015 r. uruchomić kolejny fundusz nieruchomości.

- Capital Park, który w tym roku wydał już na przejęcia ok. 25 mln zł, analizuje zakup kolejnych projektów - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Budowa stołecznej inwestycji Art Norblin ma ruszyć w czerwcu 2015 r.

- Rafako chce zwiększyć rentowność EBITDA do ok. 8,3 proc. a rentowność EBIT do ok. 7,6 proc. w 2018 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

dxotc0k

- Grupa Rafako wśród celów strategicznych na lata 2015-18 wymienia m.in. rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych. Chce, by docelowo udział eksportu w sprzedaży stanowił 20-30 proc. z ok. 15 proc. obecnie - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

- Rafako może wypłacić dywidendę najwcześniej z zysku za 2016 rok - poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej prezes spółki Agnieszka Wasilewska-Semail.

- Grupa Azoty analizuje opłacalność kolejnej inwestycji w Senegalu - powiedział we wtorek PAP wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolmowski. Dodał, że planowana budowa wytwórni kwasu fosforowego w zachodniej Afryce należy do strategicznych inwestycji spółki.

- Feerum spodziewa się, że 2015 rok będzie dla spółki lepszy w porównaniu do 2014 roku. Wskazuje na to obecny portfel zamówień i portfel potencjalnych zamówień spółki - poinformował podczas konferencji Daniel Janusz, prezes Feerum.

dxotc0k

- Przy uwzględnieniu dynamicznego rozwoju biznesu i przy braku zawirowań otoczenia rynkowego, AB planuje przeznaczać na dywidendę do 20 proc. rocznego zysku przez najbliższe 2-3 lata - poinformowała spółka w prezentacji do konferencji wynikowej.

- AB oczekuje podwojenia sprzedaży w segmencie RTV/AGD w czwartym kwartale. Ze względu na dobre przyjęcie sieci franczyzowej Digimax w Czechach, grupa podwyższai cele ekspansji i chce mieć 150 lokalizacji do 2016 roku - poinformował na konferencji dyrektor Grzegorz Ochędzan.

- Kurs akcji spółki Skarbiec Holding wzrósł w debiucie na GPW o 4,25 proc., do 33,88 zł.

- Notowana na rynku NewConnect spółka pożyczkowa Marka obniżyła prognozę zysku netto na ten rok do 2,5 mln zł z 5 mln zł szacowanych wcześniej, a przychodów do 19 mln zł z 31,4 mln zł - podała spółka w komunikacie.

dxotc0k

- Firmy budowalne przewidują w 2015 roku przyspieszenie rozwoju sektora, ich produkcja budowlana powinna wrosnąć o 3,9 proc. - wynika z raportu firm KPMG, CEEC Research i Norstat Polska.

- Backlog Torpolu na koniec III kwartału wynosił ok. 2 mld zł, z czego większość przypada na 2014 i 2015 r., a niewielka część na 2016 r. - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji. Dodali, że przychody Torpolu w 2015 r. wzrosną rdr, jednak z niższą dynamiką niż w 2014 r.

- Zysk spółki Home Depot wyniósł w III kwartale 2014 r. 1,15 USD na akcję - podała spółka z Atlanty w komunikacie we wtorek.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dxotc0k

Podziel się opinią

Share
dxotc0k
dxotc0k