Trwa ładowanie...
d4mg85y
d4mg85y

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła aneks do umowy z PKO BP, BGK, ING i PZU FIZAN, w którym obligatariusze ci zobowiązali się do uzgodnienia scenariusza restrukturyzacji zadłużenia JSW i zawarcia umowy restrukturyzacyjnej do 30 czerwca 2016 r. - poinformowała spółka w komunikacie.
Share
d4mg85y

- KGHM w październiku zapłacił 108,753 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

- PGNiG zwołał 29 grudnia walne zgromadzenie akcjonariuszy, które rozpatrzy punkt dotyczący zmian w radzie nadzorczej - podała spółka w projektach uchwał na walne.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w listopadzie 2015 r. wzrosła do 8,6 USD/bbl z 5,85 USD/bbl w październiku - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

d4mg85y

- mBank rozpoczął transakcję sprzedaży w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu nie więcej niż 4.711.700 akcji PZU, stanowiących 0,55 proc. kapitału zakładowego spółki - podał mBank w komunikacie.

- Akcjonariusze oraz posiadacze opcji na akcje kanadyjskiej Kicking Horse Energy zgodzili się na sprzedaż spółki na rzecz Orlen Upstream Canada - poinformował Orlen w komunikacie.

- Rozpoczął się rozruch technologiczny wybudowanego przez PKN Orlen bloku gazowo-parowego we Włocławku o mocy 463 MWe - poinformował we wtorek Anwil, spółka z grupy płockiego koncernu, w pobliżu której powstała elektrociepłownia.

- PGE oddała do użytku farmę wiatrową o mocy 90 MW. Inwestycja o wartości blisko 520 mln zł zlokalizowana jest w województwie pomorskim - poinformowała PGE w komunikacie prasowym.

d4mg85y

- 30 listopada 2015 r. zostały zawarte umowy sprzedaży 100 proc. akcji spółki pośrednio zależnej od SMT SA: SMT Software Services i 100 proc. akcji Nilaya, spółki z grupy Software Development Center - poinformował w komunikacie SMT SA.

- Amica kupiła za 147 mln zł spółkę CDA, brytyjskiego dystrybutora sprzętu AGD i liczy na zwiększenie efektywności działalności grupy na tym rynku. Amica zainteresowana jest dalszymi akwizycjami i nie wyklucza wypłaty dywidendy - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Skonsolidowane przychody CCC w listopadzie 2015 r. wyniosły 217 mln zł, czyli były o 6,5 proc. wyższe niż rok wcześniej - podało CCC. W ocenie analityków dużo zależeć będzie od sprzedaży grudniowej, ale spółka może mieć problem z osiągnięciem w tym roku oczekiwanego przez rynek poziomu 2,5 mld zł przychodów.

- MLP Group przygotowuje się do rozpoczęcia budowy nowego parku logistycznego MLP Łódź - podała spółka w komunikacie. Centrum zlokalizowane w Konstantynowie Łódzkim będzie docelowo oferowało 90 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

d4mg85y

- Cena emisyjna nowych akcji Cenospheres Trade & Engineering, spółki notowanej na NewConnect, została ustalona na 7,25 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie 4,7 mln zł - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

- Przychody Grupy LPP ze sprzedaży w listopadzie 2015 roku wyniosły ok. 430 mln zł, czyli były o około 13 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Notowana na NewConnect spółka Vidis chce wypłacić 0,1 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2014/15 - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 29 grudnia.

- Komisja Nadzoru Finansowego, podobnie jak w ubiegłym roku, ograniczyła wypłatę dywidendy za 2015 rok dla ubezpieczycieli do 75 proc. zysku. Regulator dał jednocześnie firmom możliwość wypłaty całego zysku, przy zachowaniu ściślejszych zaleceń - podała Komisja w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y