Trwa ładowanie...

SLD: rząd oszukuje miliony rencistów i emerytów

SLD wspólnie z OPZZ krytykują rząd za odejście od planowanej wcześniej waloryzacji emerytur i rent. Przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak zaznaczył, że rząd oszukuje miliony rencistów i emerytów proponując tylko najbiedniejszym z nich jednorazowe dodatki.

SLD: rząd oszukuje miliony rencistów i emerytówŹródło: PAP
d2bd6ic
d2bd6ic

*SLD wspólnie z OPZZ krytykują rząd za odejście od planowanej wcześniej waloryzacji emerytur i rent. Przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak zaznaczył, że rząd oszukuje miliony rencistów i emerytów. proponując tylko najbiedniejszym z nich jednorazowe dodatki. *

Wojciech Olejniczak i przewodniczący OPZZ Jan Guz skrytykowali rząd za to, że jak mówią, rząd nie dzieli się efektami wzrostu gospodarczego z emerytami i rencistami. Wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska zapowiedziała, że związkowcy zaskarżą ustawę o dodatkach dla emerytów i rencistów do Trybunału Konstytucyjnego.

SLD i OPZZ krytykują też rząd za nieprzygotowanie czytelnych reguł związanym z przechodzeniem na wcześniejsze emerytury. Wiesława Taranowska zauważyła, że do tej pory nie ma jeszcze gotowej listy prac wykonywanych w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze. Dlatego OPZZ, a także SLD chcą, by do 2011 roku można było przechodzić na emeryturę na starych zasadach.

Według obecnych przepisów z emerytur pomostowych mogą korzystać nauczyciele, górnicy, hutnicy, kolejarze, twórcy i artyści, dziennikarze, pracownicy organów kontroli państwowej oraz kobiety po osiągnięciu wieku 55 lat, jeśli mają co najmniej 30-to letni okres składkowy.

d2bd6ic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd6ic