Trwa ładowanie...
d3qjp7r
d3qjp7r

Sniper Absolute Return FIZ planuje kolejne emisje i nowy projekt w 2017 r.

Warszawa, 04.01.2017 (ISBnews) - TGI Partners, zarządzający funduszem Sniper Absolute Return FIZ planuje w tym roku rozwój swojej oferty inwestycyjnej, w tym kolejne emisje certyfikatów jak również "zupełnie nowy projekt", poinformował zarządzający Kamil Gaworecki. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3qjp7r

"W tym roku zamierzamy wyjść do inwestorów z kolejnymi propozycjami inwestycji środków, prawdopodobnie będzie to zarówno zupełnie nowy projekt, jak i kolejne emisje certyfikatów Sniper FIZ" - powiedział Gaworecki, cytowany w komunikacie.

W kolejnych miesiącach Sniper FIZ będzie kontynuował strategię, która polega m.in. na bardzo aktywnym wyszukiwaniu okazji inwestycyjnych oraz selekcji najciekawszych małych i średnich spółek notowanych na GPW, a także rynkach zagranicznych. W portfelu inwestycyjnym funduszu znajduje z założenia 20-30 wyselekcjonowanych spółek, a do zabezpieczania stopy zwrotu stosowane są instrumenty pochodne takie jak kontrakty terminowe, podano w komunikacie.

"Na rynku wciąż jest dużo ciekawych okazji inwestycyjnych. Ich skuteczne wyszukiwanie i wykorzystanie przełoży się na kształtowanie stopy zwrotu Sniper FIZ w kolejnych miesiącach" - dodał Gaworecki.

d3qjp7r

Stopa zwrotu Sniper Absolute Return FIZ w ciągu 6 miesięcy prowadzenia działalności wyniosła 25,9%. Sniper Absolute Return FIZ to pierwszy projekt spółki TGI Partners - wspólnego autorskiego przedsięwzięcia Marka Tymińskiego i Kamila Gaworeckiego - która planuje w uruchomienie w przyszłości kolejnych produktów finansowych, w tym opartych również o inne klasy aktywów.

Sniper FIZ to pierwsze przedsięwzięcie spółki TGI Partners i autorski projekt Marka Tymińskiego i Kamila Gaworeckiego. Jako fundusz typu Absolute Return ma zapewniać dodatnie stopy zwrotu niezależnie od koniunktury na rynkach finansowych. Strategia funduszu zakłada aktywne i elastyczne podejście do inwestowania, m.in. poprzez selekcję najciekawszych małych i średnich spółek z GPW i rynków zagranicznych, a także bardzo aktywne wyszukiwanie okazji inwestycyjnych. Sniper FIZ wykorzystuje też instrumenty niedostępne dla funduszy otwartych.

(ISBnews)

d3qjp7r

Podziel się opinią

Share
d3qjp7r
d3qjp7r