Trwa ładowanie...

Societe Generale przeznacza 250 mln euro na premie

Francuski bank Societe Generale ogłosił w czwartek, że przeznaczy 250 mln euro na premie dla swych pracowników.
- Kwota, która zostanie przekazana w 2010 roku, dotyczy roku 2009. Jest to 250 mln euro - powiedział przedstawiciel Societe Generale w radiu BFM.

Societe Generale przeznacza 250 mln euro na premieŹródło: Jupiterimages
d1w21ql
d1w21ql

Francuski bank Societe Generale ogłosił w czwartek, że przeznaczy 250 mln euro na premie dla swych pracowników. - Kwota, która zostanie przekazana w 2010 roku, dotyczy roku 2009. Jest to 250 mln euro - powiedział przedstawiciel Societe Generale w radiu BFM.

Bankiem wstrząsnęła na początku 2008 roku afera z maklerem Jerome Kervielem, który przez rok kupił, operując nielegalnie funduszami, aktywa za ok.50 mld euro, zanim kontrola wewnętrzna wykryła "oszustwo stulecia". Kerviel naraził Societe Generale na straty w wysokości ok.4,9 mld euro.

W środę decyzję o przekazaniu 500 mln euro na premie dla pracowników ogłosił BNP Paribas, największy francuski bank. Dzięki przejęciu belgijskiego Fortis Banku BNP Paribas stał się też największym bankiem w strefie euro pod względem posiadanych depozytów.

Rząd francuski ogłosił w grudniu ubiegłego roku, w ślad za Wielką Brytanią, zamiar 50-procentowego opodatkowania premii dla pracowników instytucji finansowych.

d1w21ql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w21ql