Trwa ładowanie...
d423pxc

Sonel może w '11 osiągnąć zysk EBITDA na poziomie 10-12 mln zł, wzrośnie dywidenda

09.09. Warszawa (PAP) - Sonel, producent przyrządów do pomiarów elektrycznych, spodziewa się, że przy utrzymaniu dotychczasowych trendów, jego zysk na poziomie EBITDA może osiągnąć...

Share
d423pxc

09.09. Warszawa (PAP) - Sonel, producent przyrządów do pomiarów elektrycznych, spodziewa się, że przy utrzymaniu dotychczasowych trendów, jego zysk na poziomie EBITDA może osiągnąć 10-12 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Firma może wypłacić z zysku za 2011 r. dywidendę wyższą niż przed rokiem.

"Poprzez rozwój wielu nowych produktów w poprzednich okresach, notujemy obecnie w księgach wysoką amortyzację. To wyraźnie obniża księgowo nasz zysk netto, co potrwa jeszcze około półtora roku. Warto jednak spojrzeć na zysk z poziomu EBITDA, który pokazuje, ile tak naprawdę zarabiamy z działalności operacyjnej" - poinformował, cytowany w komunikacie, Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela.

W I półroczu zysk spółki na poziomie EBITDA wyniósł 6 mln zł.

d423pxc

Prezes dodał, że gdyby dotychczasowe trendy utrzymały się, to w zasięgu spółki jest osiągnięcie 10-12 mln zł zysku EBITDA w 2011 roku.

"Po okresie wzmożonych inwestycji odcinamy już kupony. Dlatego rosnące zyski będą przekładały się na rosnącą dywidendę" - powiedział Wieczorkowski.

W komunikacie podano, że patrząc na pełne okresy 12-miesięczne, roczna sprzedaż Spółki na koniec czerwca br. przekroczyła 40 mln zł (+ 31,8 proc. rdr), a zysk netto - 4,6 mln zł (+ 4,4 proc. rdr).

"Jeśli podobne wyniki Sonel wypracowałby w całym 2011 roku, to do ewentualnego podziału między akcjonariuszy byłoby znów - nawet biorąc pod uwagę podwyższoną przejściowo amortyzację - ponad 0,3 zł na akcję" - poinformowano w komunikacie.

d423pxc

Z zysku za 2010 rok Sonel wypłacił 0,33 zł dywidendy na akcję.

W I półroczu br. Sonel zanotował 20,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży przy 2,4 mln zł zysku operacyjnego i 2,3 mln zł zysku netto.

"Minione półrocze to okres wzmożonego rozwoju rynków zbytu. Operowanie na wielu rynkach sprzyja nabieraniu doświadczenia w sposobach ekspansji. W rezultacie systematycznie rośnie nasz eksport i wciąż widać przesłanki do wzrostu jego dynamiki" - powiedział, cytowany w komunikacie, Wieczorkowski.

Dodał, że o ile dynamika sprzedaży w kraju to 8 proc., o tyle eksport rośnie w tempie 70 proc. (PAP)

jow/ ana/

d423pxc

Podziel się opinią

Share
d423pxc
d423pxc